Польські компанії збудують піший перехід на МПП «Рава-Руська» за бюджетні кошти Польщі

0
3230

rava-ruska-

ДФС України оголосила тендер на 1,585 млн євро для будівництва споруди пішого переходу та благоустрою прилеглої території на МПП «Рава –Руська».

7 липня 2017 Державна фіскальна служба України оголосила тендер на будівництво пішого переходу у міжнародному пункті пропуску (МПП) для автомобільного сполучення «Рава-Руська» на кордоні з Польщею. Фінансування проекту відбудеться в рамках міждержавної співпраці по облаштуванню україно-польського кордону за кредитні кошти, які виділив Україні уряд Польщі.

Від 3 лютого 2016 року діє Договір між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги для проекту, який має робочу назву «Кордон єднання».

В рамках цього договору Польща надає Україні кредит 100 млн євро терміном на 30 років для облаштування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні та прилеглу дорожню інфраструктуру. Угода передбачає відстрочку платежу за кредитом та процентами за користування на 5 років, а процент за користування кредитом складає 0,15. При цьому обсяг товарів польського виробництва, використаних при реалізації проектів має бути не меншим ніж 60 відсотків від вартості контракту.

На будівельні та інженерні роботи для митного посту «Рава-Руська» виділять близько € 1 585 000 без ПДВ.

Згідно з тендерними вимогами у процедурі закупівлі тендеру беруть участь тільки підприємці з місцезнаходженням у Республіці Польща.

Загальною вимогою до польських підприємців, які змагатимуться в тендерній закупівлі є наявність трьохрічного досвіду у відповідній галузі та підтвердження господарської діяльності на території Польщі. Крім цього, забудовники мають продемонструвати листи з відгуками про їх будівельну роботу від минулих замовників.

Технічні характеристики свідчать про те, що планується збудувати одноповерхову будівлю разом с павільйонами паспортного і митного контролю, в яких передбачать місця для встановлення ренгеноскануючого обладнання, оглядових столів та інших приміщень. Також буде проведено благоустрій тротуарів, вимощених бруківкою.

Процедура закупівлі буде проходити у вигляді конкурентного діалогу з публікацією на англійській мові.

Конкурентний діалог — це процедура у складних закупівлях, де замовник не може визначитися з остаточними умовами тендера та обирає з запропонованих постачальниками варіантів.

Країни ЄС не вперше надають кошти Україні на вдосконалення пунктів пропуску в рамках програм співпраці, декілька з яких ледве не закінчились міжнародним скандалом. Найгучнішим інцидентом став прикордонний пункт пропуску «Устилуг-Зосін», який мали реконструювати за програмою «Польща – Білорусь – Україна 2007-2013». На його відбудову виділили Є 6 000 000, але довести оновлення до логічного кінця не вдалося. Доля виділених фінансів залишилася покритою мороком, в той час як ЄС вимагає детальний звіт про витрачені кошти в рамках програми.

Кінцева дата подачі заяви для участі в тендері призначена на 25 вересня 2017.

«Таможня Схемы.нет»

 

«Генплан Таможни»