Польща посилила контроль на кордоні з Україною

0
886

achs2-66219_148656540575

Співробітники польської митниці проводять посилений контроль у пунктах пропуску на східному кордоні, зокрема на кордоні з Україною, у зв’язку з вірусом африканської чуми свиней (АЧС).

Про це повідомляє «Польське радіо», передає «Громадське.ua».

Одним зі шляхів поширення вірусу можуть бути продукти, які перевозять через кордон.

«Протягом цілого минулого року ми затримали майже 200 тонн незаконних продуктів тваринного походження. Їх вилучають і знищують неподалік пункту пропуску. Найчастіше цю процедуру ми проводимо в прикордонних пунктах пропуску з Україною, Білоруссю, а також з Калінінградською областю», — зазначили у митному відділі Державної податкової адміністрації.

Нагадаємо, Польща восени 2018 року почне будувати паркан на кордоні з Україною і Білоруссю, щоб запобігти міграції диких кабанів і розповсюдження африканської чуми свиней.

Раніше повідомлялось, що президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про боротьбу з африканською чумою свиней, що передбачає будівництво стіни на східному кордоні країни.

З 14 лютого 2014 року, коли АЧС була вперше зареєстрована на території Польщі, в трьох воєводствах країни було виявлено 93 її осередки. Також було виявлено 461 випадок зараження АЧС у диких кабанів.

АЧС (африканська лихоманка, хвороба Монтгомері) вперше була зафіксована на початку XX століття в Південній Африці. Вірус не становить загрози для людини, але вкрай небезпечний для диких і домашніх свиней.