Податківці упередили незаконне відшкодування з бюджету майже 90 млн грн. ПДВ

0
790

b_photo

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві виявили низку фіктивних підприємств, з якими компанії оформляли безтоварні операції з метою незаконного формування податкового кредиту з ПДВ. Про це повідомляється на сайті Державної фіскальної служби України.

У рамках розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ч. 1 ст. 191 КК України, встановлено, що службові особи київської компанії, яка займається оптовою торгівлею зерном, насінням та кормами для тварин, у 2015 році проводили безтоварні операції з низкою фіктивних підприємств, зареєстрованих у Хмельницькій, Волинській та Миколаївській областях. Вказані операції були в повному обсязі відображені у податковій декларації з ПДВ за березень 2015 року, відповідно до якої компанією – фігурантом було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку більше 89,4 млн. грн.

При цьому співробітниками ГУ ДФС у Хмельницькій, Волинській та Миколаївській областях стосовно контрагентів вказаної компанії було відкрито кримінальні провадження за низкою статей, у т.ч. за ч. 1 ст. 212 та ч. 1 ст. 205 КК України, в рамках яких встановлено, що дані компанії були зареєстровані за грошову винагороду без наміру здійснення господарської діяльності. А одного із директорів фіктивних компаній визнано судом винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 205 КК України.

Тривають слідчі дії.

За матеріалами Державної фіскальної служби України