Податківці спільно з ГПУ ліквідували у Львові конвертцентр з обігом близько 443 млн грн

0
726

45b68f70002584f2792c9bb8960ebe471471519121

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві спільно із Генеральною прокуратурою України ліквідували у Львові конвертаційний центр з оборотом близько 443 млн. грн., повідомляється на сайті ДФСУ.

У рамках розслідування кримінального провадження було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

«Для ведення незаконної діяльності фігуранти зареєстрували та придбали корпоративні права низки транзитних та фіктивних підприємств, на рахунки яких реально діючі підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги), які в свою чергу формували незаконний податковий кредит від підприємств – імпортерів та підприємств, які мали залишки податкового кредиту та накопичували готівкові кошти при реалізації товарів, послуг за готівку без їх відображення в бухгалтерському обліку», — йдеться в повідомленні відомства.

«Готівку отримували від компаній — імпортерів, які реалізовували імпортовані товари без відображення в бухгалтерському та податковому обліку».

Протягом 2017 року було проконвертовано близько 443 млн. гривень.

Під час обшуків, проведених у приміщеннях, які використовувались учасниками конвертцентру, було вилучено 398 тис. гривень готівкою, 7 печаток, чорнові записи, первинну/бухгалтерську документацію транзитних та фіктивних компаній, електронні носії інформації та комп’ютерну техніку.

«Під час обшуків учасники конвертаційного центру здійснили спробу знищення печаток та первинних бухгалтерських документів шляхом механічного пошкодження», — розповіли в ДФСУ.

Слідчі дії тривають.

«Генплан Таможни»