Податківці ліквідували центр мінімізації митних платежів, який імпортував товарів на 379 млн. гривень

0
1078

pic_08.08.2016_10.35

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Черкаській області ліквідували центр мінімізації митних платежів, який діяв на території м. Черкаси, м. Києва та інших регіонів України, — повідомили у прес-службі ДФС України.

Була встановлена організована група осіб, які за рахунок використання підконтрольних компаній (у т.ч. підприємств-нерезидентів) та схеми «зустрічних потоків» протягом 2015–2018 рр. надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з приховування (неповернення) валютної виручки при експорті товарів, мінімізації сплати митних платежів при імпорті товарів по занижених цінах та легалізації ТМЦ.

«Для проведення незаконних експортних/імпортних операцій правопорушники створили низку підконтрольних підприємств (у т.ч. нерезидентів). Досягнувши попередньої домовленості з компаніями – вигодонабувачами, зловмисники виготовляли від імені підконтрольних фірм підроблені пакети документів (експортні/імпортні контракти, інвойсти та ін.), до яких вносили неправдиві відомості щодо ціни, кількісного та якісного складу товарів. У подальшому ці документи подавалися до митних органів для здійснення митного оформлення ТМЦ за заниженою вартістю», — розповіли у прес-службі ДФСУ.

«При цьому за межі митної території України вивозили переважно дубові та соснові пило — та лісоматеріали, тканини, шпалери, а імпортували — в основному, тканини, медичні прилади, овочі та фрукти. Загальний обсяг експортних операцій, проведених протягом 2015–2018 рр. через підконтрольні компанії, становить близько 108 млн. грн., імпортних — близько 379 млн. грн.», — йдеться в повідомленні відомства.

Також зазначається, що під час проведення обшуків, проведених в офісних приміщеннях центру, вилучено 25 печаток підприємств (у т.ч. нерезидентів), електронні носії інформації, бухгалтерські документи та документи зовнішньо-економічної діяльності, які підтверджують злочинну діяльність вказаних осіб.

«Генплан Таможни»