Оновлена СБУ та «пташеня Пшонки»

0
734

Останнім часом все більше лунає промов, що з призначенням на посаду Голови СБУ Грицака В.С., спецслужба провела ряд заходів з оновлення своїх рядів, що змінило в позитивний бік рівень довіри з боку населення до її діяльності.

Чи відповідають вказані промови самій суті «оновлення» спецслужби, якщо глибше подивитись на останні призначення в службі та окремих її керівників?

У ЗМІ неодноразово друкувались окремі статті щодо діяльності заступника начальника Головного управління «К» СБУ Рибачука Володимира Володимировича. Особливо гостро піднімались зазначені питання під час розгляду судами гучних справ (наприклад Г. Корбана), або проявів певного тиску на суддів.

Хто ж насправді Рибачук В.В.? Хто надає йому підтримку у кар’єрному зростанні?

Для відповіді на зазначені питання необхідно звернутись до певних історичних подій, які вже неодноразово висвітлювали журналісти.

Всі читачі вже чули, що протягом 2010-2013 років, при Президенті Януковичі В.Ф. в Україні працювали дві Генеральні прокуратури: офіційна, яку очолював Віктор Пшонка, та — «тіньова», яку неформально очолював син останнього — Артем Пшонка.

В діяльності «тіньової» прокуратури під керівництвом Артема Пшонки приймали участь близько 20 осіб (за фахом – юристи та економісти), які були наближені до останнього та входили до кола так званої «родини Януковича». До числа зазначених осіб і пощастило свого часу потрапити колишньому співробітнику СБУ Рибачуку В.В.

За словами колишнього начальника ГСУ ГПУ Ігоря Щербини, — особи, які входили до складу «тіньової» прокуратури за три роки заробили понад 7 млрд. доларів США, за рахунок налагоджених схем рейдерських захоплень та призначень на керівні посади в структурі Генеральної прокуратури України та її регіональні органи.

Одразу, після проголошення революції гідності та повалення режиму Януковича В.Ф., усі поплічники колишнього режиму масово виїжджали до Російської Федерації для отримання настанов від колишніх керівників щодо їх подальшої діяльності в Україні.

Не виділявся з цього приводу й Рибачук В.В., який двічі (з 1 по 2, та з 14 по 15 березня 2014р.) виїздив до м. Москва (РФ) де зустрічався з родиною Пшонків (Віктором та Артемом) для отримання чітких інструкцій та завдань по захисту через підконтрольну ТОВ «Юрлекс», код ЄДРПОУ 306042190 (власницею якої виступає дружина Рибачука В.В.) інтересів бізнесу родини Пшонків.

Через підставних осіб родина Пшонків контролює Українську Індустріальну Інвестиційну групу, ПАТ «Комунтранс», ТОВ «Укрміськбудпроект», ТОВ «ТД Укрзолото»,
ПрАТ «ВЕСТАСТРОЙ», ТОВ «Ікос Інвест», Компанію «Промстроймонтаж», ТЦ «Астрон» (торгівельні центри), компанії «Донбас Інвестмент Сенті», «Медіагруп Нові Проекти» та
інші).

При цьому, як колишній співробітник СБУ — Рибачук В.В., для успішного виконання вищезазначених завдань отримав чіткі інструкції від Пшонків щодо повернення до лав СБУ та у подальшому підтримки швидкого кар’єрного зростання.

Завдяки чіткого дотримання зазначених інструкцій Рибачук В.В. з травня 2014 року поновлюється на роботі в СБУ та за один рік робить карколомний кар’єрний стрибок в Центральному управлінні СБУ до посади заступника начальника Головного управління «К» СБУ.

Протягом 2014-2016 років перебуваючи на службі в СБУ Рибачук В.В., продовжив своє служіння «тіньовій» прокуратурі, та зловживаючи владою і службовим становищем, з метою власного збагачення ініціював «рейдерські напади» в рамках відкритих за його ініціативи кримінальних проваджень:

— присвоєння зернопереробного терміналу — частини морського порту у м. Херсон і заволодіння ділянками Никитского ботанічного саду;

— присвоєння майна ресторанів «Мак Чікен»;

— безпідставне інкримінування посадовим особам ТОВ «Агрофірма Корнацьких» незаконного заволодіння коштами державного бюджету у великих розмірах за ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

— у 2013 році за ініціативи останнього шляхом проведення численних прокурорських перевірок була заблокована робота Нікопольської птахофабрики. Після сплати «відкупних» у розмірі 1 млн. доларів США перевірки припинилися, а кримінальні провадження були закриті.


Також заслуговує уваги службова діяльність Рибачука В.В. на посаді заступника начальника Головного управління «К» СБУ, де до його обов’язків входить боротьба з корупцією у судах.

Після «Революції Гідності» Головним управлінням «К» СБУ не реалізовано жодного матеріалу щодо корупції в судових органах (окрім політичної справи Антона Чернушенка, якому за солідну винагороду дали можливість втекти з України), не повідомлено про підозру у скоєнні злочину жодному судді, не доведено до вироку жодного кримінального провадження щодо судді.

Де робота ГУ «К» щодо виявлення та усунення або нейтралізації негативних соціальних процесів і явищ, що породжують корупцію та сприяють їй?

Де участь ГУ «К» в люстраційних процесах по оновленню та очищенню судової системи?

Натомість, Рибачук В.В., використовуючи своє службове становище за матеріальну винагороду через Вищу кваліфікаційну комісію суддів та довірених осіб організував контроль за складанням кандидатами на посаду суддів кваліфікаційних іспитів, що забезпечує у подальшому останньому контроль над судовими процесами та прийняття по ним «правильних» рішень.

Крім того, Рибачук В.В. сприяє суддям, замішаним у корупції у вирішенні питань щодо закриття по ним кримінальних проваджень.

Також, в мережі Інтернет розповсюджено окремі факти шантажу та хабарництва Рибачука В.В., зокрема у справі Вадима Симонова — колишнього Голови державної ветеринарної та фіто-санітарної служби України.


Вищезазначені факти неодноразово оприлюднювались у мережі Інтернет та ЗМІ, але ніякої реакції з боку правоохоронних органів на це не було, оскільки вірне «пташеня Пшонки» став дуже необхідним для виконання «бізнес-заказів».

Разом з цим, при виконанні зазначених «заказів» Рибачук В.В. ніколи не забував про себе та свою родину.

Незважаючи на відсутність транспортних засобів у родині Рибачука В.В., останній у вихідні дні та свята пересувається містом за кермом автомобіля «Rang Rover» (вартістю біля 80 тис. доларів США), д.н. АА8888КМ, який зареєстровано на підставну особу — Кулика Артема Сергійовича 1978 р.н., що мешкає за адресою: м. Київ, вул. А. Єфремова, 20 кв.77 (вказаний автомобіль завжди паркується біля будівлі ГУ «К» СБУ).


Також Рибачук В.В. постійно відвідує елітний фітнес-комплекс «Tsarsky City Resort», розташований в районі «Царського села» на Печерську (річний абонемент коштує від 6 до 25 тис. доларів США).


Володимир Рибачук та його дружина – Рибачук Ольга Олександрівна володіють рядом об’єктів нерухомого майна та земельних ділянок які потребують щомісячного грошового утримання, у тому числі вирішення питань власності з органами влади анексованого Російською Федерацією Криму зокрема:

 • земельна ділянка загальною площею 6,3996 га розташована в АР Крим, Красногвардійський район, с/рада Олександрівська (вартістю біля 900 тис. доларів США),

 • земельна ділянка площею 2 га розташована в Хмельницькій області, Старокостянтинівському районі, с/рада Ладижинська (вартістю біля 600 тис. доларів США);

 • чотирикімнатна квартира загальною площею 140,6 м2, розташована за адресою: м. Київ, вул. Татарська, 7, кв. 42 (вартістю біля 300 тис. доларів США),

 • трьохкімнатна квартира, загальною площею 73,9 м2, розташована за адресою: м. Київ, вул. Золотоустівська, 46, кв. 19 (вартістю біля 140 тис. доларів США).

 • квартира загальною площею 65,67 м2, розташована за адресою:
  м. Запоріжжя, вул. Воронезька, 30, кв. 153 (вартістю біля 20 тис. доларів США).

Також, заслуговує на увагу історія з виділенням сестрі дружини Рибачука В.В. – Сокол Наталії Олександрівні квартири в елітній новобудові в центрі Києва за адресою: вул. Тургенєвська, буд. 44, кв. 8.

Замовником будівництва зазначеного будинку виступала Служба безпеки України, але квартири в цій новобудові отримали окремі генерали СБУ, великі чини з органів прокуратури, а також інші можновладці.


Серед вищезазначених осіб Сокол Н.О. «дивом» безкоштовно отримує квартиру загальною площею понад 120 м2 (вартістю біля 250 тис. доларів США), в якій досі не прописана та не мешкає.


Незважаючи на вказане, протягом 2014 року Рибачук В.В. та члени його родини реєструються за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 33, що дає підстави вважати на великий шанс отримання ними квартири у м. Києві від Служби безпеки України.

Разом з цим, Рибачук В.В. з родиною постійно проживають в окремому будинку, розташованому в елітному містечку Конча-Заспа під Києвом.

Таким чином, сукупна вартість активів, якими прямо або опосередковано володіє Рибачук В.В. по теперішнім кризовим цінам, складає понад 2 млн. доларів США.

І це при тому, що протягом останніх двох років Рибачук В.В. та Рибачук О.О. декларацій про майновий стан і доходи до ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС України у м. Києві не подавали.

Крім того, великий тягар по утриманню вищезазначеного майна на заробітну платню співробітника СБУ дозволяє родині Рибачуків подорожувати літаками на день-два до інших країн без дозволу Грицака на виїзд за кордон:

 • з 5 по 14 січня 2014р. до Женеви (вартість перельоту та проживання в готелі 5 зірок (без урахування оформлення віз, харчування та інших супутніх витрат) складала біля 4500 доларів США),
 • з 18 по 19 квітня 2014р. до Анталії (вартість складала біля 920 доларів США),
 • з 5 по 6 липня 2014р. до Мюнхену (вартість складала біля 350 доларів США),
 • з 15 по 17 серпня 2014р. до Стамбулу (вартість складала біля 450 доларів США),
 • з 7 по 10 березня 2015р. до Амстердаму (вартість складала біля 550 доларів США),
 • з 4 по 6 квітня 2015р. до Відень (вартість складала біля 770 доларів США),
 • з 8 по 11 травня 2015р. до Парижу (вартість складала біля 1000 доларів США),
 • з 19 по 23 липня 2015р. знову до Парижу (вартість складала біля 1250 доларів США),
 • з 20 по 28 серпня 2015р. до Мюнхену та Бодруму (вартість складала біля 1800доларів США),
 • з 04 по 11 грудня 2015р. знову до Мюнхену (вартість складала біля 1500 доларів США),
 • з 30 грудня по 8 січня 2016р. до Женеви (вартість складала біля 1680 доларів США),
 • з 5 по 8 березня 2016р. до Угорщини (вартість складала біля 500 доларів США),
 • з 14 по 19 травня 2016р. до Дубаї (вартість складала біля 1640 доларів США),
 • з 6 по 16 червня 2016р до Ларнаки (Кіпр) (вартість складала біля 2000 доларів США).

Тобто, за найскромнішими підрахунками протягом останніх двох років Рибачуком В.В. витрачено на «організацію дозвілля» понад 20 тис. доларів США (екв. 500 тис. грн.) при заробітній платі за той же період часу в 240 тис. грн. (екв. 9600 доларів США) та непрацюючій дружині, яка постійно знаходиться в декретній відпустці.

Таким чином, за період 2014-2016 років Рибачук В.В. набув у спільну сумісну власність активи, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами на загальну суму понад 50 млн. грн.

І це при тому, що вищезазначені діяння вчиняються безпосередньо службовцем, який покликаний боротися з проявами корупції, що є цілком неприпустимим та потребує ретельного розслідування.

 • З огляду на вищезазначене, прошу вважати зазначену публікацію офіційним зверненням до правоохоронних органів, зокрема Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро України.
 • Також, вимагаю провести перевірку дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції», в тому числі відомостей про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру заступника начальника Головного управління «К» СБУ Рибачука Володимира Володимировича, а також членів його родини.
 • Внести до реєстру досудових розслідувань та провести в рамках кримінального провадження розслідування викладених обставин та фактів, які прямо вказують на наявність в діяннях
  Рибачука В.В., ознак складу злочинів.

«ОРД»

2016-09-26 13:49 809