Онисія Колесникова: «В тому й проблема, що кадрові призначення беруться «з кишені» президента»

0
557

Генпрокурори. Де знайти чесного і не ідіота?
Шокін або остаточно впаде в маразм, або буде звільнений. Після нього, швидше за все, призначать Юрія Луценка. Який, як кажуть, той самий хрін, що редьки не солодший. І кого б не призначали, кожний наступний буде гірше попереднього. З тієї простої причини, що «в кишені» у президента інших немає.

Як би Ви вирішили цю проблему?

Хто, як і за якими критеріями повинен обирати людину на посаду Генпрокурора?

Кого б Ви хотіли бачити на цьому місці?

Онисія Колесникова, активістка громадського об`єднання С14:

«Мені сподобалось Ваше «інших у кишені у президента немає». В тому й проблема, що кадрові призначення беруться «з кишені» президента. Друзі, родичі, бізнес-партнери не повинні займати такі посади.

Щодо конкретного кандидата — прізвища так одразу й не назвеш. Тут потрібно обирати не емоціями, не інтуїтивно. Потрібно уважно аналізувати діяльність людини, її слова та вчинки, її зв’язки, чи володіє вона або її родичі крупним бізнесом, чи займала вона раніше керівні посади. На це можуть піти тижні. Луценко на цю роль точно не підходить, ми пам’ятаємо його на посаді міністра внутрішніх справ.

Де шукати? Серед громадських організацій, волонтерських об’єднань. В Україні є толкова молодь, яка цікавиться політикою і законодавством, яка вміє думати й аналізувати, працювати з інформацією, а головне — має бажання щось змінити і готова вчитися. У нас є хлопці й дівчата, яким вдається добитися певних результатів за допомогою самих лише запитів на публічну інформацію і звернень. Уявіть собі, скільки вони зможуть зробити, якщо їм дати повноваження і ресурс! Брак досвіду — це не так страшно. Як кажуть, краще п’ять років помилок, ніж двадцять років саботажу. Якщо захотіти — можна навчитись будь-чому.

І ще один важливий момент. Змінити потрібно не лише Генерального прокурора, бо це наче робити косметичний ремонт. Змінювати потрібно заступників, керівників структурних підрозділів, місцевих прокурорів. За прикладом не треба далеко ходити — Кличко став головою КМДА, а керівниками профільних департаментів і відділів залишились люди, які займали ці посади ще при Черновецькому. Целовальніки там всякі та багато інших, зараз прізвищ не пригадаю. Це ж саме стосується усіх владних структур — скрізь одні й ті самі граблі».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-05 12:55 2380