Онисія Колесникова: «Україною завжди керували ззовні. Тільки раніше це робила Росія»

0
1083

Чи не здається Вам дещо дивною реакція багатьох українців на візит віце-президента США Джозефа Байдена в Україну? Та й сама ситуація в цілому? Чому незалежною державою мають керувати ззовні? Хіба Джо Байден наш президент? І чому українці радіють приїзду «ревізора»?

Онисія Колесникова, активістка громадського об`єднання «С14»:

«І добре, що приїхав. Як не крути, Америка є головним суперником Росії, з якою ми воюємо. І Америка, на відміну від Європи і керівництва нашої держави, зацікавлена в тому, щоб ми виграли цю війну. Не тому, що американці так щиро люблять Україну. Вони просто Росію не люблять. А ворог нашого ворога — наш друг.

Сподіваюся, візит Байдена буде результативнішим за десятки зустрічей з Олландом і Меркель. І тим більше — за Мінські переговори. Європа зацікавлена, щоб цей конфлікт якнайшвидше зам’яти, залишити кацапам той Крим. Німецьке керівництво вже вимагало від України відновити енергопостачання в окупований Крим. Це не союзники. Тому хай краще Байден, ніж фрау Ріббентроп.

Те, що незалежною державою керують ззовні — так, це неправильно. Але Україною завжди керували ззовні. Тільки раніше це робила Росія. Та й тепер багато в чому нинішня влада оглядається саме на Росію. Дуже влучно сказав Ігор Гаркавенко на одній зі своїх лекцій – «У нас немає внутрішньої політики. Наша внутрішня політика — це частина зовнішньої політики нашого північно-східного сусіда». Президент і уряд не можуть, чи не хочуть самі навести лад в країні — що ж, бачили очі, що купували. Може, хоч Байден чи хто інший допоможе.

Стосовно реакції суспільства — вона невтішна, але прогнозована. За півтора року злочинці не покарані, корупціонери працюють і далі, тарифи й ціни ростуть, жодної реформи не проведено. Навіть #моюновуполіцію можна назвати реформою з великою натяжкою. Всі зрозуміли, що від цієї влади немає чого чекати, тому люди плекають якісь ілюзії, сподіваються на якесь диво зі сторони.

Словом, візит Байдена — це позитивно, але не варто сподіватись на те, що він враз вирішить усі наші проблеми і всіх врятує. Навіть якби дуже хотів — у нас є тисячі чиновників усіх рангів, які саботують і будуть саботувати будь-які реформи. Тому радіти рано».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-12-10 10:56 1039