Онисія Колесникова: «Кримінальна справа стосовно вбивства Бузини сфальсифікована. Про це свідчать усі факти»

0
530

На прикладі справи Корбана і справи Лукаш стало очевидно, що нинішня влада не тільки не навчилася не брехати, а й навіть не навчилася брехати переконливо. Водночас на тлі цих справ і відпущених фігурантів забули про Андрія Медведька і Дениса Поліщука, підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини. Однак, якщо влада відверто бреше, аж до інсценівок замаху на Генпрокурора, то чи варто довіряти їй в історії з убивством Бузини?

Найстрашніше — реакція суспільства на затримання Корбана була більш гучною, ніж на затримання Медведька і Поліщука.

Чим, на Ваш погляд, це можна пояснити?

На Вашу думку, чи винні Медведько і Поліщук у вбивстві Бузини?

Наскільки переконливі докази провини Медведька і Поліщука, які були пред’явлені слідством?

Яка перспектива цієї справи?

Які шанси виходу на свободу Медведька і Поліщука?

Онисія Колесникова, активістка громадського об`єднання «С14»:

«Кримінальна справа стосовно вбивства Бузини сфальсифікована повністю. Медведько і Поліщук не причетні до цього. І це не моя особиста думка, про це свідчать усі факти. Є двоє свідків, які бачили вбивць на власні очі, є фоторобот одного з убивць, і очевидно, що це не Поліщук і не Медведько. Судді знають про це, судді бачили фоторобот, але не беруть його до уваги. Численні свідки підтверджують, що в день злочину підозрювані були на базі ДУК на Дніпропетровщині. На противагу цим свідченням у слідства є якийсь Равшан без громадянства, який начебто продав хлопцям авто, на якому пересувались вбивці. Звісно, ніякого договору купівлі-продажу немає. І, до слова, на цього Равшана відкрита кримінальна справа за контрабанду. Просто вдумайтесь! Головний свідок обвинувачення — нелегал-контрабандист, який чомусь досі не у в`язниці! Ми ж розуміємо, що він повністю залежний від міліції і дає ті свідчення, які йому скажуть. Це все, що варто знати про переконливість доказів обвинувачення.

Стосовно реакції суспільства — я цього осягнути не можу. Люди чомусь не хочуть співчувати таким же, як вони самі — звичайним людям, патріотам, більше того, учасникам АТО. Але як притиснули олігарха — всі збудилися і почали обурюватись. Я не схвалюю цього пресингу на «УКРОП» з їхнім Корбаном. Але треба розуміти, що олігарх відкупиться, а чесні хлопці будуть сидіти, і суспільству буде байдуже. Я не можу пояснити такої солідарності з олігархами, хай би якими патріотами вони себе не позиціонували. І при цьому дуже слабкий рівень солідарності з дійсно чесними і невинними людьми.

Стосовно перспектив — одне можна сказати точно: слідчі, прокурори і судді будуть до останнього намагатися посадити Медведька та Поліщука. І справа не у винуватості чи невинуватості. Просто усі вони відпрацьовують сценарій, озвучений Аваковим 18 червня. Цілий міністр без суду і слідства назвав їх убивцями в прямому ефірі. Тож, тепер відпустити їх на волю означатиме підвести міністра. А на відміну від українського суспільства, каральні органи, які чомусь називають правоохоронними, між собою дуже солідарні. Міністр сказав «убивці» — значить треба садити, докази тут вже не потрібні. Вийдуть чи не вийдуть хлопці на свободу — залежить від громадськості. Щоб добитися справедливості, люди мають масово висловити протест проти цього свавілля. Звісно, буде більше шансів на справедливість, якщо Авакова буде відсторонено від посади. Він же справді єдина причина, чому вони досі в СІЗО».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-09 14:41 2563