Олександр Куліковський: «Недолюстрація»

0
791

Люстрація — що це було?

Через два роки після Майдану ми бачимо дивний результат. У керівництві правоохоронних органів залишилися ті громадяни, які цей самий Майдан всіляко придушували. А до цього протягом багатьох років старанно заробляли свої корупційні мільйони, фальсифікуючи кримінальні справи, або, навпаки, закриваючи їх, беручи участь у тортурах, вбивствах та іншому. Ці люди збереглися скрізь — у міліції, в СБУ, в прокуратурі. Багато хто з них «пройшли через АТО» і цим ніби як «спокутували свою провину». Хоча, насправді, вони так само продовжують фальсифікувати й кришувати, а скоро почнуть і вбивати. І буде нова Врадіївка і так далі.

Отже,

  • Чому, на Вашу думку, відбулося подібне?
  • Що неправильно зробило післямайданне суспільство?
  • Чи припустимий варіант «спокутування гріхів» через участь в АТО?
  • Який варіант люстрації запропонували б Ви?

Олександр Куліковський, в.о. голови ГО «Всеукраїнська Люстрація»

«Де-факто «Люстрація» або як називають «Очищення влади» в Україні не відбувається.

Це «псевдоочищення» не більше як інструмент політичної маніпуляції свідомістю українського суспільства з метою створення ілюзії змін в Державі та є ще одним із корупційних механізмів для укріплення діючого режиму.

А тепер детальніше.

Почну з того, що те, що ми звикли називати «Революцією Гідності», ніякого відношення до визначення «революція» не має. В Україні відбувся «державний переворот», так як «революція» — це є радикальна абсолютна зміна всієї системи управління, а не зміна облич системи. Результатом стала зміна одного очільника «Партії регіонів» (Януковича) на іншого засновника цієї ж партії (Порошенка) з використанням патріотичного піднесення в українському суспільстві.

Адже «Партія регіонів» — це не просто політична партія, це об’єднання людей, ідеологією яких є: знищення національної свідомості, приниження людської гідності, грабунок держави, корупція, міліцейське та судове свавілля, рейдерство, тітушки та власне збагачення за рахунок збіднілого населення України.

Народ України повстав проти свавілля влади, проти злочинного «Режиму Януковича», який знехтував європейським вибором українського народу, але на той час вже був запущений механізм захоплення влади іншими «псевдопатріотами», які так само і до Януковича, і при ньому грабували країну.

Є група людей з близького оточення колишнього президента та деяких теперішніх керівників ніби демократичних партій, а також громадських діячів, журналістів, які почали його усунення ще задовго до «революції», з весни 2013 року. От тоді почався «переворот» в країні, а «Майдан», побиття студентів, розстріли — це вже була заключна фаза захоплення влади в Україні, але про це пізніше. Ні в якому разі, я не захищаю Януковича – його місце в тюрмі до кінця життя, за знищення України та злиття її путіну.

І от ми отримали нову-стару владу, яка не збирається проводити реформи чи змінювати країну, ця влада сіла на старі корупційні схеми, грошові потоки і гарно їх очолила.

А тепер як наслідок – при такій «владній системі координат» змін бути не може.

Не відбулося очищення судової системи, не відбулося очищення влади і все, що відбувається зараз і біля Національного Антикорупційного Бюро – результат буде таким же (нульовим). Бо вище керівництво держави не зацікавлене в перетворенні України на справжню европейську державу, та проведення в ній радикальних реформ.

Люстрація в Україні з прийнятим ЗУ «Про очищення влади» ніколи не стане «шоковою терапією», «холодним душом», а саме це потрібно було робити терміново, адже «Люстрація» — це самоочищення, хочете, самозречення, самовизнання своїх провин, злочинів перед суспільством. За рік дії закону було люстровано близько 1000 осіб, ще за рік до закінчення «перевірок» буде ще 1000, а мали б бути десятки тисяч службовців, які працювали на злочинну систему Януковича. Показником проведення люстрації є те, що до сьогодні не виявлено жодного агента КДБ згідно до цього Закону – от вам і люстрація.

Тим більше, була внесена поправка до діючого Закону, згідно з якою президент одноосібно може звільняти від «люстрації» тих, хто може допомогти в обороні держави, а результатом бачимо «помилування» одіозних прокурорів, міліцейських та СБУшних генералів, які їдуть в АТО на кілька днів і отримують учасників бойових дій та не підпадають під дію Закону про «Очищення влади». А мали б до кінця війни бути на передовій рядовими та спокутувати свої провини.

Нагадаю, що у нас в державі діє норма, така як – «невідворотність покарання», а тому незалежно від того, хто, де воював чи як обороняв Україну, при поверненні у мирне життя має бути звільнений згідно до закону, але владі це невигідно, тому що саме на таких одіозних генералах, як Терещук, Пісний, Паскал, Муженко, Полторак та інших і тримається сьогоднішній режим.

На місцях в регіонах нічого не змінилося, всі ті ж самі прокурори, очільники вже тепер поліції, судді, чиновники, в Державі нічого не змінилося!!! Реформ і близько немає.

Після виборів у місцеві ради зайшли всі ті самі «регіонали», тільки під іншими брендами, тому змін чекати не доводиться, а все це є наслідком недолугого ЗУ «Про очищення влади». Ми боремося з одіозними особистостями – це як з вітряками, а має бути змінена система, яка б автоматично звільняла з посад тих, хто хоча б якось причетний до «режиму Януковича», а тепер вже і Порошенка.

Вихід Є.

Я, як співавтор законопроекту №4570 «Про проведення Люстрації в Україні», поданий ще у березні 2014 року, за якого проголосували лише 186 народних депутатів, можу сказати, що він був досить жорстким і відповідав вимогам «Революції Гідності» та мав критерії справжньої люстрації, а не того явища, яке відбувається сьогодні.

Саме за цим законопроектом мав бути створений окремий незалежний орган люстрації, з розгалуженою системою регіональних комітетів, які б на місцях проводили перевірки. Але зараз маємо лише Департамент Люстрації при Мін`юсті, який підпорядковується Кабміну, думаю, результат його роботи відчутний по всій країні.

Далі, під дію закону мали б підпадати всі виборні посади, починаючи з президента, Конституційного Суду, депутатів усіх рівнів, зараз цієї норми немає, а тому і бачимо в парламенті та в місцевих радах колишніх регіоналів, корупціонерів, а на сході і явних сепаратистів. Як вони змінюватимуть Державу та проводитимуть регіональну політику на місцях я не буду коментувати, все зрозуміло й так.

Це саме те, що рекомендувала «Венеційська комісія» і зробила зауваження про відсутність цих основних норм у законі.

Також потрібна повна заміна судової гілки влади, не переатестація, а саме заміна. У нас достатньо юристів, адвокатів, правників, які б могли обійняти посади суддів. Ця судова система настільки прогнила та має практично 100 % недовіри населення, а тому не має право на життя. Має бути виборність суддів та відкликання їх з посади, недоторканність суддів має бути скасована назавжди. Бо що ми бачимо зараз – ці продажні суди випускають усіх корупціонерів та осіб, які причетні до сепаратизму й війни на сході України, натомість по тюрмах сидять ті, хто бореться з контрабандою, громадські активісти, волонтери.

Бо ніякої боротьби з корупцією в країні не розпочато, а все це «мильна бульбашка», яка не дасть результатів, що є наслідком саботажу теперішньої влади, починаючи з президента та прем’єра й закінчуючи дрібними чиновниками на місцях з проведення люстраційних процесів в Україні.

P.S. Резюмуючи

Тільки повна та жорстка «чистка» всього державного апарату, всіх чиновників, без права обіймати посади, як мінімум на 10 років, визнання «Партії регіонів» злочинною організацією, звільнення та арешт усіх, хто в якійсь мірі причетний до «злочинного режиму Януковича», лише таким чином ми можемо зберегти нашу країну від розпаду та знищення. Всі політичні партії чи громадські діячі, які говорять, що це неможливо або не гуманно – всі вони є зрадниками України та мають назавжди піти в історію українського політикуму. Це і є головною помилкою післямайданівського суспільства, яке саме боїться радикальних кроків.

Скажу медичною термінологією: «якщо в тілі Української Держави є апендицит, його немає сенсу лікувати, його потрібно видаляти раз і назавжди». Це має стосуватися як представників колишнього режиму так і представників сьогоднішньої влади. Крапка, без дискусій…»

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-12-02 13:42 1458