Олександр Кравчук: «Змінюються тільки імена президентів, але сутність залишається тією самою»

0
680

Олександр Кравчук, громадський активіст

Кілька днів тому співробітники ГПУ, не соромлячись, привітали Віктора Пшонку з днем народження. Сьогодні ж стало відомо, що через бездіяльність ГПУ закриті всі кримінальні справи проти Юрія Єнакієвського. На телеекранах з`явилась Ганна Герман. Схоже на те, що багато людей у держструктурах відчувають ностальгію за режимом Януковича й хочуть реваншу.

Наскільки, на Ваш погляд, можливий реванш колишніх «регіоналів» в Україні?

«За Кучми в нас була побудована олігархічна автократія, змінюються тільки імена президентів, але сутність залишається тією самою. Для чиновників, як гвинтиків цієї системи, відведена роль «челяді для обслуговування владних інтересів», яким їх напрями діяльності віддані для «прокорму». Головна вимога — особиста відданість верхам і передача частини «наколядованого» з людей нагору. Кастове суспільство: зверху, олігархат, потім депутати, міністри, чиновники, потім силовики, потім бандюки, люди з самого низу… Зрозуміло, що будь-які спроби примусити цих «государєвих людей» відповідати вимогам Конституції буде викликати в них шалений спротив. Вони завжди будуть мріяти про те, щоб біля олігархів володіти людськими життями й долями безмежно. Регіонали фактично відкрито почали запроваджувати ново-феодальні відносини. Тому й служива вся ця братія так нудьгує за часом їх панування.

Часи дещо змінилися, трішки, бо революція й війна змушують панівний клас імітувати «реформи». Це викликає дискомфорт для чиновників. І в результаті ми бачимо фікцію «реформування» основних державних структур. Саботаж, як знизу, так і бажання залишити їх у режимі «ручного управління» зверху, з олігархічного пулу. Система ця нікуди не зникала, тому й говорити не можемо про «реванш» — вони у владі й продовжують впливати на наше життя… Можемо говорити про те, що трішки оговтавшись, система знову намагається загнати людей у надзвичайно залежний і контрольований стан».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2016-02-08 17:35 3326