Олександр Кравчук: «Нова влада, яка прийшла, не взяла собі за мету докорінних змін у суспільстві»

0
553

Люстрація — що це було?

Через два роки після Майдану ми спостерігаємо дивовижний результат. У керівництві правоохоронних органів залишилися ті громадяни, які цей самий Майдан всіляко придушували. А до цього протягом багатьох років старанно заробляли свої корупційні мільйони, фальсифікуючи кримінальні справи, або, навпаки, закриваючи їх, беручи участь у тортурах, вбивствах та іншому. Ці люди збереглися скрізь — у міліції, в СБУ, в прокуратурі. Багато хто з них «пройшли через АТО» і цим ніби як «спокутували свою провину». Хоча, насправді, вони так само продовжують фальсифікувати й кришувати, а скоро почнуть і вбивати. І буде нова Врадіївка і так далі.

Олександр Кравчук, громадський активіст:

— Отже, чому, на Вашу думку, відбулося подібне?

— Подібне відбулося тому, що нова влада, яка прийшла, не взяла собі за мету докорінних змін у суспільстві. Натомість відбулася проста зміна облич у верхівці влади з імітацією реформ.

— Що неправильно зробило післямайданне суспільство?

— Післямайданне суспільство не змогло створити громадську спільноту й свого безпосереднього виразника інтересів — політичну силу, яка б змогла впливати на загальний перебіг справ у державі.

— Чи припустимий варіант «спокутування гріхів» через участь в АТО?

— Варіант спокутування через АТО можливий — особи, що вчинювали правопорушення, можуть сподіватися на більш м’яке покарання. Але це не стосується злочинців, що чинили важкі злочини проти людей і України.

— Який варіант люстрації запропонували б Ви?

Люстрація — особи, що причетні до порушень конституційних прав і свобод громадян, мають бути звільнені з посад і притягнуті до кримінальної відповідальності.

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-30 16:56 869