Олег Кубах: «Західні партнери воліють вживати термін «лібералізація візового режиму» замість «безвізовий режим»

0
505

Як відомо, Єврокомісія прийняла остаточно шостий звіт з виконання Україною вимог плану дій візової лібералізації. Поточний звіт показує, що Україна, на думку експертів ЄК, досягла цільових показників, закладених у другій фазі плану лібералізації. Серед показників:

— Безпека в межах країни;

— Управління кордонами;

— Управління міграцією;

— Політика у справах біженців;

— Запобігання та боротьба з організованою злочинністю;

— Боротьба з торгівлею людьми;

— Боротьба з корупцією;

— Боротьба з відмиванням грошей;

— Боротьба з незаконним обігом наркотиків;

— Захист даних;

— Захист свободи переміщення всередині України;

— Захист національних та інших меншин;

— Показники верховенства права в країні.

На Вашу думку, чи дійсно виконується все вищеперераховане?

Як Ви особисто ставитеся до скасування віз для українців?

На Вашу думку, як це вплине на економіку України? На малий та середній бізнес?

Чи збільшиться туристичний потік українців до країн Шенгену?

Чи скористаєтесь безвізовим режимом особисто Ви?

Олег Кубах, журналіст:

«Навіть ті, хто не цікавляться політикою, прекрасно розуміють, що по більшості критеріїв, надто у сфері контролю над кордонами чи боротьбі з корупцією, Україна поки що не відповідає вимогам Шенгену. Саме тому західні партнери воліють вживати термін «лібералізація візового режиму» замість «безвізовий режим».

Прийняття звіту Єврокомісії — це скоріше жест у бік народу України, ніж у бік нашої влади. Адже в Європі добре пам’ятають заради чого українці йшли на жертви на Майдані. Крім того, всі ці критерії відносні. Нещодавно бачив в Інтернеті цікавий фоторепортаж з Албанії, де розказували, що це бідна країна, де панує кланова система замість законів. Після серії знімків, де показана убогість країни та способу життя її мешканців, автори подали несподівану інформацію — з 2010 року між Албанією і ЄС діє безвізовий режим. Те, що нас ставлять нижче за цю країну, мене особисто ображає. Скасування віз для українців у мене викликає подвійне почуття. З одного боку, хочеться жити в країні, яку не закрили залізною завісою. Факт, що ти в будь-який момент можеш взяти квиток і поїхати до Європи дає відчуття свободи. З іншого боку, мене дратують черги на пропускних пунктах, які стануть ще більшими. Хоча головною причиною черг є угода про малий прикордонний рух і з цим треба щось робити, наприклад, відкрити окремі пункти пропуску для мешканців прикордонних територій.

На малий бізнес скоріше вплине наш Податковий кодекс і опосередковано — угода про зону вільної торгівлі з ЄС.

Звичайно, потік туристів до Європи може збільшитися. Проте головним стримуючим фактором є не візовий режим, а відсутність коштів для подорожей. Це стосується й мене особисто — починаючи з 2010 року я постійно отримую Шенгенські візи, але виїжджаю за кордон не більше 2-3 разів на рік».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-12-22 09:31 743