Олег Кубах: «Хто платить, той і «танцює» дівчину»

0
495

Чи не здається Вам дещо дивною реакція багатьох українців на візит віце-президента США Джозефа Байдена в Україну? Та й сама ситуація в цілому? Чому незалежною державою мають керувати ззовні? Хіба Джо Байден наш президент? І чому українці радіють приїзду «ревізора»?

Олег Кубах, громадський діяч, журналіст:

«Із самого початку уряд Яценюка проводить неправильну політику. Замість того, щоб створювати умови для серйозних інвестицій, він підсадив країну на кредити МВФ. Чим більше ми залазимо в боргову яму, тим більше втрачаємо суверенітету. Зараз ми не проводимо самостійну фіскальну та тарифну політику, а лише за умовами кредиторів. Як кажуть, «хто платить, той і «танцює» дівчину». У мене складається враження, що урядовці не до кінця усвідомлюють, що за кожний позичений долар їм доведеться давати відповідь. Тут проблема навіть не в самих коштах, а в тому, що Україна просто зобов’язана провести успішні реформи. Інакше американські та європейські виборці неправильно зрозуміють, на що йдуть такі солідні кошти, в тому числі і з їхніх бюджетів. Саме тому нашу країну відвідала друга людина після Обами. Американці бачать, що уряд Яценюка явно не витримує темпів реформ. Проте, попри очікування багатьох, Байден дав зрозуміти, що кадрові рішення — це внутрішні проблеми України.

Що стосується збудженої реакції багатьох українців з приовду його приїзду, то вона пов’язана саме з надією багатьох, що Яценюка примусять піти без загрози розвалу коаліції. Поки не склалося. Доведеться проблему Яценюка вирішувати самим українським політикам. Але перед ними стоїть нелегкий вибір: або новий уряд з перспективою розвалу коаліції та достроковими виборами, або відносна політична стабільність із поганим Яценюком на чолі Кабміну. Ситуація виглядає поганою з обох боків, але вкотре своє слово може сказати український народ. Це слово за останні два роки завжди виявлялося сильнішим за буль-які політичні ігри та розклади».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-12-10 10:50 850