Олег Кубах: «Шокін — продукт старої корупційної системи»

0
929

Генпрокурори. Де знайти чесного? Віктора Шокіна, швидше за все, буде звільнено. А після нього, напевно, призначать Юрія Луценка. Проте, кого б не призначали, кожний наступний буде гірше попереднього. З тієї простої причини, що «в кишені» у президента інших немає.

Як би Ви вирішили цю проблему?

Хто, як і за якими критеріями повинен обирати людину на посаду Генпрокурора?

Кого б Ви бачили на цьому місці?

Олег Кубах, громадський діяч, журналіст:

«Сьогодні натрапив на геніальний віршик «Снайпер злий на кришу лізе…» і дуже довго сміявся. Про Шокіна вже складають анекдоти, він став всенародним посмішищем, і тому довго тримати його на посаді — це політичне самогубство.

Те, що кандидатура Шокіна не підходить на роль Генпрокурора в такий складний та відповідальний час, було зрозуміло одразу. Варто було подивитися на його обличчя. Шокін — продукт старої корупційної системи. Держслужбовець, який має стільки елітної нерухомості, не може боротися з корупцією за визначенням. Зараз усі почнуть апелювати до Президента з приводу заміни Генпрокурора. Такі питання не повинні віддаватися на розсуд однієї людини. Кого б не призначили, він буде залежати від Президента. Генпрокурор, судді Конституційного Суду та ряд інших ключових посад повинні бути рівновіддалені від усіх інших гілок влади. Можливо, треба обирати Генерального прокурора на всенародних виборах.

Що стосується Юрія Луценка, то він не підходить на цю посаду за формальними критеріями — у нього немає досвіду роботи в органах прокуратури. Не знаю, чи є в нього юридична освіта взагалі. Навіть якщо є, це призначення буде суто політичним. Це підставить під чергову порцію критики Президента. Хоча дуже хотілося б подивитися на генпрокурорську діяльність Луценка чисто зі спортивного інтересу. Адже, ще будучи міністром МВС, він бідкався, що «бандити не сидять у тюрмах» через незрозумілу позицію Генеральної прокуратури. Зрештою, сам Юрій свого часу нарвався на помсту Бориса Колесникова, справу якого, за чутками, закрив не за просто так один із тодішніх заступників Генпрокурора. Якщо таке призначення буде, всі очікуватимуть від Луценка більш рішучих дій щодо колишніх регіоналів. Утім, з Єфремова браслет уже зняли…»

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-04 22:35 2053