Олег Кубах: «Революція Гідності ще не закінчилася, адже основна її мета ще досі не досягнута»

0
973

Олег Кубах, громадський діяч, журналіст:

Що змінилося особисто для Вас після Революції Гідності?

— Я вважаю, що Революція Гідності ще не закінчилася, адже основна її мета ще досі не досягнута. Ми ще дуже далеко від тієї мрії, яка нас надихала на боротьбу. Ми живемо у величезному напруженні ось уже два роки і не можемо насолодитися плодами нашої боротьби. Виною цьому — зовнішня агресія і ті політики, які прийшли до влади в результаті революції. Особисто в мене і моїх друзів не було жодних ілюзій щодо них — вони ще тоді відставали від рівня свідомості суспільства на десять кроків. Зараз відстають на двадцять.

Чому Ви навчилися?

— За цей час я навчився більш спокійно ставитися до того, що відбувається навколо. Нам не треба проявляти негативні емоції, хоча дуже хочеться. Особливо, коли бачиш, що нічого не змінюється, як колишні регіонали поступово повертаються на свої старі позиції. Перемогти всю цю стару систему можна лише глибокою вірою, що Господь все розставить на свої місця. Можливо, нашими руками.

Що втратили і що знайшли?

— Під час Майдану я знайшов багато нових вартісних людей. Деякі з них уже загинули під час АТО. Моя сім’я не стала жити краще, але я ні про що не жалкую. Тим більше, я прекрасно усвідомлюю, що негативні економічні тенденції почалися ще задовго до революції.

Чи вплинула Революція Гідності на літературу і мистецтво України? Якщо так, то назвіть кращі приклади.

— Я спеціально не слідкував за літературою та мистецтвом. Звичайно, революція надихнула багатьох митців. Особисто я бачив декілька непоганих фотовиставок, присвячених Майдану. Літературною предтечою Революції Гідності вважаю роман Василя Шкляра «Залишинець. Чорний ворон» і поки що його ніхто не перевершив.

Чи є зараз в Україні пророк, здатний передбачати майбутнє і кликати в нього?

— Пророка, здатного передбачати майбутнє і кликати в нього я не бачу. Такими пророками маємо стати ми всі разом. Ми неодмінно повинні сказати собі: «Все буде добре!» І так воно й буде.

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-20 10:42 1183