Олег Кубах: «Їх судитиме Бог. Суд буде більш суворим, ніж для простих грішників»

0
1041

Олег Кубах, громадський діяч, журналіст

— Хто буде судити суддів? Яке, на Ваш погляд, вирішення цієї проблеми?

— Єдине, в чому я впевнений, так це в тому, що їх судитиме Бог. Суд буде більш суворим, ніж для простих грішників. Але це буде після їхньої смерті. За життя вирішення цієї проблеми буде не таким простим, відповіді поки не знає ніхто. І чим довше триватимуть пошуки правильної відповіді, тим більше вірогідність, що суддів судитиме сам народ. Це буде легкою розминкою перед судом Божим. Поки суддів не обиратиме і не контролюватиме сам народ, нічого не зміниться. Але для такої високої місії повинен змінитися сам народ. Загальнонародна виборність суддів має багато недоліків, але вона робить відповідальними не лише суддів, але й громадян.

— Якщо судді продажні, то хто наразі в Україні виступає в ролі незалежного арбітра?

— В ролі незалежного арбітра може виступити сам народ разом з небагатьма непродажними суддями.

— Чи доводилося Вам стикатися з судовою системою? Ваші враження?

— Свого часу був присутній на судилищі УНСОвців у Мінську. Тоді думав: «Слава Богу, що ми живемо в Україні!» Через півроку думка змінилася — у нас почали судити УНСОвців за тією ж схемою. Це було при Кучмі. З тих пір у нас нічого не змінилося. Процеси над Мосійчуком чи свободівцями чимось нагадують процес над Тимошенко. Однак жертвою судів на замовлення стала й людина з близького оточення Саакашвілі. Цікаво буде подивитися, як Петро Олексійович буде вирішувати цю проблему. Якщо він збирається це робити…

— Назвіть особисто Вам відомих суддів, які, на Ваш погляд, повинні бути люстровані й піддатися кримінальному переслідуванню.

— В першу чергу я притягнув до відповідальності суддю Юрія Вакса, який на рівному місці дав червону картку Денису Гармашу в матчі «Динамо»-«Шахтар». Якщо серйозно, то це суддя Вовк з Печерського суду, практично весь склад цього та Шевченківського райсудів, а також судді, які виносили і виносять неправомірні рішення щодо активістів Майдану та добровольців.

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-11-02 09:11 710