Одеські митники завадили вивезенню старовинних православних ікон та кіотного хреста

0
2010

odeska_mytnycya_1

Предмети релігійного культу були виявлені спільно з прикордонниками у пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ» митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС.

За повідомленням Державної фіскальної служби України, дві православні ікони, приблизно датовані кінцем ХІХ століття, намагалася незаконно перемістити громадянка Росії. Вона прямувала з Молдови в якості пасажира в автомобілі під керуванням громадянина Молдови. Для перетину митного кордону вони обрали «зелений коридор», декларуючи діями відсутність будь-яких предметів, які потребують обов’язкового декларування.

«Проте після того, як на підставі аналізу та оцінки ризиків транспортний засіб було направлено на канал руху “червоний коридор” для проведення огляду, серед особистих речей громадянки виявлено прозорий чохол-сумка. В ньому знаходилися загорнуті в ковдру  ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» (44,5х37,5х3 см) та Феодоровської Божої Матері (35,8х31,5х2,5 см)», — розповіли у відомстві.

preview1

Фото: прес-служба ДФС

«Обидві ікони є старообрядницькими. Вони виготовлені на дошці за давньою традиційною технікою яєчної темпери. По їх периметру частково втрачено фарбовий шар та видніється левкас», — повідомили у прес-службі.

Цікаво, що за кілька днів до цього у цьому ж пункті пропуску громадянин Молдови намагався перемістити кіотний хрест у такий же спосіб. Тобто обравши «зелений коридор» та не маючи відповідних дозвільних документів на переміщення предметів, які можуть становити культурну та історичну цінність.

Виготовлений з металу, схожого на мідь, кіотний хрест завдовжки майже 13 см було виявлено під сидінням водія під час огляду автомобіля під керуванням громадянина Молдови.

59c23d798d386

Фото: прес-служба ДФС

За словами водія, хрест йому подарував  місяць назад знайомий з Росії. Приблизний час виготовлення культової знахідки приходиться на XVIII – початок XIX століття.

Остаточну дату виготовлення, цінність та вартість церковних реліквій визначить експертиза, а подальшу їх долю вирішить суд.

«Генплан Таможни»