Обсяг митного оформлення вживаних авто зріс у 6 разів, — ДФС

0
1090

Australia's Best Cars finalists 2012

За 10 місяців 2017 року на митну територію України імпортовано 123 тис. автомобілів та сплачено до бюджету 17,4 млрд. гривень митних платежів. З них 56 тис. – вживаних транспортних засобів, з імпорту яких сплачено 4,3 млрд. гривень митних платежів, розповідають у Державній фіскальній службі України.

У ДФС, зокрема, уточнюють, що за січень-жовтень 2017 року обсяг митного оформлення вживаних авто зріс у 6 разів.

«Якщо раніше в середньому за місяць ввозилося близько 1 тисячі вживаних авто, то у поточному році – майже 6 тисяч авто щомісячно, а у жовтні ввезено понад 7 тисяч таких автомобілів», — йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

«Такому зростанню сприяли внесені зміни до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів, якими знижено ставки акцизного податку на легкові автомобілі, що були у використанні в 10-20 разів.

Це сприяло зменшенню загального податкового навантаження, яке на сьогодні складає приблизно 35-40% до вартості автомобіля. До набрання чинності закону акцизний податок був настільки великий, що податкове навантаження на вживаний транспортний засіб сягало 90% – майже стільки, скільки коштував цей автомобіль», — розповіли у ДФС.

Зазначена норма діє з 1 серпня 2016 року (часу набуття чинності Закону України «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів») до 31 грудня 2018 року.

Скористатися можливістю ввезення транспортних засобів за зниженими ставками акцизного податку можуть як фізичні, так і юридичні особи.

«Генплан Таможни»