Нідерландець намагався незаконно перемістити через митний кордон України понад 100 тисяч євро

0
1199

invertir-en-Bonos-y-Obligaciones-1024x765

Працівники Київської митниці у пункті пропуску «Бориспіль» вчергове зафіксовали спробу ввезення на митну територію України великої партії валюти з порушенням митних правил.

Громадянин Нідерландів намагався ввезти на територію України з порушенням митних правил 100240 євро та 2629 гривень.

Як повідомили у прес-службі ДФС, чоловік прилетів на територію України з Амстердама, для проходження митного контролю скористався спрощеною системою – «зелений коридор», де, зокрема,  передбачено наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує 10 тис. євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації  пасажир  не надав, до моменту перетину ним «білої лінії» до інспектора митниці не звертався.

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», громадянину було задано питання щодо наявності в нього  готівки, на що він відповів, що має 100 тис. євро. Після цього пасажиру було запропоновано пред`явити всю готівку і він видав 100240 євро та 2629 гривень, що знаходились  у відкритому поліетиленовому пакеті в одному з відділень рюкзака  (ручній поклажі).

Зазначена готівка переміщувалась без ознак приховування. Зі слів громадянина, зазначена готівка  належить  йому особисто і призначалась для придбання будинку для батьків його дружини.

Таким чином, громадянин Нідерландів перемістив через митний кордон України готівку в сумі, що підлягає обов’язковому письмовому декларуванню у повному обсязі для нерезидентів України, з поданням заповненої в`їзної митної декларації, відповідно до Постанови Правління НБУ № 148 від 27.05.2008 р.

З виявленої суми пасажиру було пропущено 10 тис. євро. За протоколом про порушення митних правил до винесення судом рішення у справі вилучено 90 240 євро та 2629 гривень.

«Генплан Таможни»