Незаконне переміщення валюти через митний кордон України зафіксували у пункті пропуску «Бориспіль»

0
1482

1444107838_waljuta

Незаконне переміщення валюти через митний кордон України найчастіше фіксується працівниками Київської митниці ДФС на «зеленому коридорі», яким передбачено, зокрема, наявність у кожного громадянина для безперешкодного переміщення готівки у сумі, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті), повідомляють у прес-службі ДФС.

В Державній фіскальній службі, зокрема, зазначають, що загалом з початку року митниками Київської митниці ДФС було складено 224 протоколи про порушення митних правил, де фігурувала валюта, на загальну суму 33,5 млн гривень.

«У двох останніх випадках незаконного переміщення валюти на «зеленому коридорі», зафіксованих працівниками митниці, дозволену для безперешкодного переміщення суму готівки було перевищено в кілька разів. У першому випадку – 36700 доларів США та 800 євро намагався вивезти до ОАЕ громадянин України», — розповідають у прес-службі відомства.

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», митники поцікавилися у нього наявністю готівки, на що він відповів, що має приблизно 12 000 євро. Після цього пасажиру було запропоновано пред`явити всю готівку. Громадянином було видано готівку в розмірі 36700 доларів США та 800 євро, які  знаходились у відкритому поліетиленовому пакеті, що знаходився  у одному з відділень валізи  пасажира (ручній поклажі).

З виявленої суми пасажиру було пропущено 11 700 доларів США. За протоколом про порушення митних правил вилучено до винесення судом рішення у справі 25000 доларів США  та 800 євро.

У другому випадку 41 855 доларів США та 24 200 гривень намагалося вивезти до Катару подружжя українців.

Після перетину пасажирами «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», митники поцікавилися у них наявністю готівкових коштів. На це пасажири відповіли, що мають при собі 20 000 доларів США. Після цього їх було запрошено до службового приміщення митниці, де ними була видана готівка в розмірі 41 855 доларів США та 24 200 гривень.  Готівка знаходилась у відділенні жіночої сумочки пасажирки та в одному з відділень рюкзака пасажира.

Пасажирці було пропущено 11 745 доларів США (еквівалент 10 000 євро станом на день порушення, згідно з курсом НБУ), з виявленої суми її чоловіку пропущено 11 000 доларів США та 19 700 гривень. За протоколом про порушення митних правил у громадянина до винесення судом рішення у справі вилучено 19 110 доларів США та 4 500 гривень.

В обох випадках на момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації та дозвільних документів на право вивезення готівки пасажири не надали, до моменту перетину ними «білої лінії» до інспекторів митниці з приводу декларування готівки не зверталися.

У Державній фіскальній службі також нагадали, що, відповідно до Постанови Правління НБУ № 148 від 27.05.2008 р. переміщення через митний кордон України громадянами готівки на суму, яка перевищує 10 000 євро, для  резидентів України передбачає обов’язкове письмове декларування у повному обсязі з поданням на «червоному коридорі» банківських документів про зняття готівки з рахунку.