Нацполіція викрила хабарників на одному з митних постів Енергетичної митниці ДФС України

0
1302

energotamojnya

Працівники Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та Департаменту захисту економіки Національної поліції України викрили злочинну «схему» систематичного надання та одержання хабарів посадовим особам митного посту «Центральний» Енергетичної митниці ДФС України. Про це інформують у Департаменті захисту економіки Національної поліції України.

Як повідомляється, у ході слідства було встановлено, що хабарі надавалися за врегулювання митних формальностей при оформленні операцій на користь суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

«Сума хабарів вираховувалась наступним чином: 200 гривень за одну вантажно-митну декларацію. З метою приховування корупційної діяльності суми хабарів входили у вартість митно-брокерських послуг, про що було відомо і суб’єктам господарювання. В подальшому митні брокери віддавали «різницю» посадовцям підпорядкованого підрозділу Енергетичної митниці», — йдеться в повідомленні відомства.

Слідчі ГСУ Генеральної прокуратури України та оперативники Департаменту захисту економіки Нацполіції встановили причетність до кримінального правопорушення завідувача сектору митного оформлення одного з митних постів Енергетичної митниці ДФС України та митних брокерів.

У межах провадження було задокументовано численні факти надання службовій особі митного посту та одержання нею неправомірної вигоди на загальну суму 50 тисяч гривень.

За вказаними епізодами, 18 квітня правоохоронці повідомили 6 фігурантам справи про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтями 368 та 369 Кримінального кодексу України.

Так, завідувачу сектора митного оформлення одного із митних постів повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, а п’ятьом митним брокерам — за ч. 3 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

Наразі встановлюється сума збитків завданих державі внаслідок протиправних дій фігурантів справи. Окрім того, проводяться заходи по встановленню інших осіб, задіяних у злочинній «схемі», а також причетність підозрюваних до вчинення аналогічних фактів протиправної діяльності.

В одному з районних судів столиці розглядаються клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

«Генплан Таможни»