На Закарпатті митники викрили спробу шахрайського ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією

0
861

авто1

Працівники Управління протидії митним правопорушенням Закарпатської митниці ДФС спільно з оперативною групою Міжрегіональної митниці ДФС припинили спробу незаконного ввезення на територію України двох автомобілів з іноземною реєстрацією, здобутих у шахрайській спосіб. Про це повідомили у прес-службі ДФС України.

«Під час митного контролю пасажирських транспортних засобів на ділянці «в’їзд в Україну» митного посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС увагу митників привернули два автомобілі «VW Touareg» 2006 року випуску та «VW Passat» 2016 року випуску, на яких громадяни України повертались із Латвії, де, за їх словами,  перебували в приватних справах», — розповіли у прес-службі.

Під час перевірки поданих до митного контролю документів у митників виникли сумніви щодо довіреностей та договорів на право користування транспортними засобами, виданими латвійською фірмою, проте засвідченими нотаріусом на території Литви.

«На звернення митниці директор фірми-власника автомобілів заперечив видачу будь-яких договорів на право користування транспортними засобами та дозволів на виїзд із Європи, а також звернувся з проханням затримати вказані автомобілі й посприяти їх поверненню на територію Євросоюзу», — зазначили у відомстві.

Як виявилось, ці автомобілі громадяни України взяли на прокат, підготували підроблені документи та здійснили спробу їхнього ввезення на територію України зі звільненням від сплати встановлених законодавством України митних платежів та інших податків.

За вказаними фактами складено два протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією.

Автомобілі вилучено, їх загальна вартість за попередньою оцінкою становить понад 637 тисяч гривень.

«Генплан Таможни»