На усіх митницях країни запрацював і став обов`язковим принцип «єдиного вікна»

0
908

окно

З 4 травня 2018 року для усіх суб’єктів господарювання, контролюючих органів та митниць ДФС розпочався новий етап реалізації принципу «єдиного вікна». Про це повідомляють ЗМІ із посиланням на Державну фіскальну службу України.

Перехідний період, який тривав 90 днів та під час якого допускалось добровільне, на вибір підприємства, застосування принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного та інших державних видів контролю товарів, скінчився 3 травня.

Тепер виконання усіх митних формальностей, пов’язаних із декларуванням товарів, митним та іншими державними видами контролю товарів має виконуватись із застосовуванням принципу «єдиного вікна».

Виключення становлять випадки, коли товари переміщають транзитом, коли товар вивозять з України морським, залізничним або авіатранспортом або коли товари ввозять поштовими та міжнародними експрес-відправленнями.

У цих випадках обов’язкове застосування принципу «єдиного вікна» відтерміновується на рік.

Перші результати застосування цього принципу під час митного оформлен6ня при ввезенні товарів на митну територію України свідчать про позитивну динаміку його застосування. Лише протягом 3-4 травня із 10,2 тис поданих митних декларацій, 8,2 тис оформлено за принципом «єдиного вікна», що становить 80,6% від загального обсягу декларацій.

«Єдине вікно» усуває необхідність звернення до численних інстанцій для декларантів чи перевізників, оскільки система запроваджує обмін інформацією між митницею та іншими структурами, що здійснюють ветеринарно-санітарний, санітарно-епідеміологічний, фітосанітарний, екологічний та радіоконтроль.

«Генплан Таможни»