На Прикарпатті викрито масштабну схему нелегального обміну валют

0
1114

6682e279ceccc9164430e31141da5211

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС в Івано-Франківській області викрили схему нелегального обміну валют, добовий обіг якої оцінюється в 3-5 млн. гривень.

У рамках розслідування кримінального провадження було встановлено місцевого жителя, який ухилився від сплати більше 3,3 млн. гривень ПДФО внаслідок здійснення незаконних валютообмінних операцій на території Західної України.

«Для здійснення злочинної діяльності фігурант із групою спільників створив та контролював нелегальну мережу обмінних пунктів. Вказані «обмінники» не були створені як юридична або фізична особа-підприємець, не були зареєстровані в податкових органах та в Нацкомфінпослуг в якості фінансової установи та не отримували генеральної ліцензії НБУ на здійснення небанківськими фінансовими установами валютних операцій», — розповіли в Державній фіскальній службі України.

У незаконній схемі, добовий обіг коштів якої становив близько 3-5 млн. грн., була також задіяна одна із регіональних банківських установ, через касу якої «валютчикам» видавалась необлікована готівка.

Окрім того, фігуранти, використовуючи «кур’єрів», щодня перевозили через митний кордон України до Польщі незадекларовану готівку, де обмінювали її на долари США і євро та ввозили в Україну. Таким чином щоденно перевозилось 2-3 млн. гривень готівки.

«За результатами заходів, проведених в Івано-Франківську вилучено: 304,5 тис. доларів США, 6,1 тис. Євро, 9,8 тис. фунтів стерлінгів, 441,7 тис. польських злотих (загалом в еквіваленті 11,7 млн. грн.) та майже 4 млн. грн., банківські виписки, чорнові записи, комп’ютерну техніку та електронні носії інформації», — розповіли у відомстві.

Слідчі дії тривають.

«Генплан Таможни»