На Одещині податківці ліквідували схему незаконного експорту меду

0
788

00071761

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС в Одеській області ліквідували схему незаконного експорту меду та викрили ухилення від сплати податків майже на 3,5 млн. гривень.

Як повідомили у прес-службі ДФС, у рамках проведення операції «Рубіж-2017» та розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України встановлено, що посадові особи компанії, яка займається оптовою торгівлею продуктів харчування, безпідставно включали до складу витрат суми коштів за неіснуючими фінансово-господарськими операціями з нібито купівлі меду у населення. Проте насправді, мед закуповували у двох компаній і документально дублювали покупку цього ж меду у виробників. Тобто покупка одного і того ж товару відображалася двічі.

«Такі дії дозволили керівникам підприємства ухилитися від сплати податків майже на 3,5 млн. гривень», — розповіли у прес-службі.

Далі придбаний незаконним чином мед у повному обсязі експортувався в адресу компанії, яка підконтрольна засновнику цього підприємства-експортера, громадянину Туреччини.

«За результатами 3 обшуків, проведених за місцем фактичного місцезнаходження виробничих потужностей та за місцями проживання фігурантів, було вилучено майже 55,4 тонни меду, вартістю 4,43 млн. грн., 103,6 тис. грн. готівкою, чорнові записи та фінансово-господарські документи», — розповіли у відомстві.

Розслідування кримінального провадження триває.

«Генплан Таможни»