На Насірова завели справу про хабар і перевіряють рахунок у Латвії

0
910

насіров-0

Солом’янський суд за клопотанням детектива НАБУ дав санкцію на отримання компетентними органами Латвії інформації та документів в латвійському банку щодо UAI-Trade SA.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду від 13 лютого.

Детектив НАБУ повідомив про розслідування кримінального провадження №52017000000000717 від 25.10.2017 за ч.4 ст. 368 КК – одержання хабара.

Під час розслідування встановлено, що екс-голова ДФС Роман Насіров фактично контролює компанію RN Group Limited, що зареєстрована на Британських Віргінських островах.

Зокрема, 05.06.2012 Насіров як директор RN Group Limited (Покупець), підписав договір з українською компанією — ТОВ «Укрзернопром Агро» (Продавець) щодо купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Укрзернопром-Іванків» у розмірі 99%.

Крім того, станом на 02.10.2017 кінцевим бенефіціарним власником компанії RN Group Limited є рідний брат Насірова – Євген.

Детективи мають інформацію що екс-голова ДФС Насіров міг отримувати гроші на рахунки компанії RN Group Limited (BVI) через компанію UAI-Trade SA (Швейцарія) за сприяння в отриманні відшкодування ПДВ ТОВ «Українські аграрні інвестиції», бенефіціаром якого є колишній народний депутат від Партії регіонів Андрій Веревський. Так, відповідно до відомостей АСМО «Інспектор» ТОВ «Українські аграрні інвестиції» у 2015 році здійснювало експорт зерна пов’язаній компанії UAI-Trade SA.

UAI-Trade SA має банківський рахунок в банківській установі Rietumu Banka (Латвія).

Детективи НАБУ хочуть отримати інформацію з латвійського банку щодо джерел надходження та подальшого руху коштів, отриманих UAI-Trade SA на вказаний рахунок, щодо осіб, уповноважених розпоряджатися коштами на рахунку UAI-Trade SA, щодо бенефіціарних власників UAI-Trade SA, істинних одержувачів доходу вказаної компанії.

Нагадаємо, що 27 листопада 2017 року Шевченківський суд Києва почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні газовим компаніям нардепа Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!