На митному посту «Ягодин» волинянин позбувся напівпричепа-платформи вартістю понад 1 млн грн

0
2106

124174

На митному посту «Ягодин» водій транспортного засобу, який ввозив товар через кордон України на замовлення приватного підприємства, подав до оформлення напівпричіп-платформу, який був у використанні. Про це повідомили в Державній фіскальній службі України.

За представленим ним польським рахунком-фактурою до імпортної декларації, вартість товару «напівпричіп FAYMONVILLE моделі F-S43» становила 20 тис. євро. Проте у салоні автомобіля також був виявлений примірник експортної декларації. Згідно з документом, який оформляли на польській митниці, цей же товар був придбаний громадянином України у Німеччині, а його вартість становить 34 тис. євро.

Тож, управління протидії митним правопорушенням встановило факт, що керівник приватного підприємства через найманого працівника – водія транспортного засобу, який здійснював переміщення товару на адресу приватного підприємства, подав неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості напівпричепа-платформи.

За такі дії керівник понесе адміністративну відповідальність за статтею 483 Митного Кодексу України (переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю).

Санкції статті, окрім конфіскації товару, передбачають накладення штрафу в розмірі 100% його вартості. За курсом Національного банку України станом на момент правопорушення вартість вилученого причепа-платформи – 1 мільйон 82 тис. гривень.

«Генплан Таможни»