На митницях інспектори вдосконалюють навички користуватися технікою для біометрії

0
1774

1_80b04

Лічені дні залишаються до старту безвізового режиму з країнами Євросоюзу. Прикордонники тепер вдосконалюють вміння користуватися технікою для біометрії та тренуються швидше оформлювати документи. Запевняють, що до безвізу готові. Журналісти «5 каналу» завітали на один із найбільших пунктів пропуску з сусідньою Польщею – Краковець-Корчова, що на Львівщині.

Для Станіслава Бучацького стояти у кілометрових чергах звична справа. Хлопець часто їздить за кордон у відрядження, тож до довгого перетину відноситься по-філософськи.

«Причина черг це є комплексна проблема. Одної причини немає. Проблема є в інфраструктурі, пропускній здатності, в неправильній організації руху, в повільній роботі як польських служб, так деколи і українських. Всі знають, що є можливість об’їхати чергу – ціна коливається від довжини черги, але фактів немає», – говорить Станіслав.

А ось люди, які перетинають кордон зрідка, ледь стримують емоції. Зазначають: «Проблема не в самій митниці і як вони працюють. Проблема в людях. Місцеві люди їздять кожного дня і створюють такі затори». Із цим погоджуються і самі прикордонники.

«70 % громадян – це учасники малого прикордонного руху, які слідують на автомобілях іноземної реєстрації. Переважна більшість цих громадян перетинає кордон з приватною метою, їздить туди назад двічі на добу, тим часом коли інші громадяни планують раз на рік свою відпустку», – говорить начальник прес-служби Мостиського загону Іван Галкін.

Простоявши кілометрові черги перед пунктом пропуску, пройшовши лінію паспортного контролю, ви ще не у Європі, наступна черга – перед польською стороною. Подекуди це забирає до півгодини.

Прикордонники кажуть, черги виникають і через те, що пунктів пропуску на кордоні з ЄС надто мало. Нині Краковець пропускає втричі більше людей та вдвічі більше автівок, аніж передбачено його проектом. Не дуже рятує ситуацію окрема смуга для машин з українською реєстрацією та автомобілів-іноземців.

Водночас вартові кордону запевняють, що до старту безвізу готові, адже значних змін у процедурі контролю не буде. Обладнання встановлене, персонал підготовлений, працює інтерполівська база даних.

 

«Очікуємо, що збільшення пасажиропотоку буде приблизно на 20%, для цього у нас розгорнуті додаткові робочі місця інспекторського складу, вони облаштовані для зчитування паспортних документів, у тому числі і біометричних паспортів», – повідомив начальник відділу прикордонної служби Краковець Денис Дягель.

«Працювати з біометричними паспортами значно легше. За допомогою приладу легше зчитувати, ніж вносити вручну. З приладом до хвилини часу – вже машина оформлена, а так я багато часу витрачав, коли заносив в базу даних, набирав на клавіатурі», – додав інспектор прикордонної служби Краковець Руслан Мік.

Що переможе, оптимізм охоронців кордону чи песимізм пересічних туристів, зможемо дізнатися уже через кілька днів, після повноцінного старту безвізового режиму.

Марта Шикула, Євген Радіон, «5 канал»

«Генплан Таможни»