На кордоні з Молдовою запроваджено спільний контроль

0
911

odeska_mytnycya_1

Відтепер всі прикордонно-митні формальності будуть здійснюватися на території Молдови в пункті пропуску «Паланка» один раз та в одному місці.

«Це зробить перетин кордону зручним, значно скоротить час проведення необхідних процедур та мінімізує черги в години пікового навантаження, а інформаційний обмін між митниками суміжних країн стане на заваді контрабанді», — переконані в Держприкордонслужбі України.

Наразі триває реконструкція пункту спільного контролю, яка має завершитися у грудні 2018 року.

Як повідомляється у прес-службі ДПСУ, план заходів прикордонних та митних відомств України і Республіки Молдова щодо інтенсифікації співпраці на українсько-молдовському державному кордоні на 2017-2018 роки, підписаний учасниками зустрічі, забезпечить розбудову об’єкту прикордонно-митної інфраструктури за європейськими стандартами.

Одним із основних пріоритетів служб суміжних держав, які працюють на цій ділянці кордону, є створення максимального комфорту для громадян і підприємців в умовах триваючого будівництва. Навіть під час офіційного заходу пункт пропуску працював у штатному режимі, а на будівельному майданчику не припиняла роботу техніка.

Висловлюючи слова подяки Місії ЄС з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM) за активне сприяння у побудові сучасного пункту пропуску, начальник Одеської митниці ДФС Олександр Власов зазначив, що майбутнє ефективного управління кордонами — за спільним контролем.

«Товарообіг між Україною та Молдовою у поточному році збільшився майже на 240 млн грн, що складає 730 млн грн. Найближчим часом на українсько-молдовському кордоні буде введено в дію нові пункти спільного контролю «Платоново-Гоянул Ноу» та «Кучурган-Новосавицьке», що позитивно позначиться на торговельних відносинах, комфортному переміщенню громадян та транскордонній співпраці у цілому», — переконаний Олександр Власов.

Розширення та модернізація пункту пропуску «Паланка» здійснюється за програмою «Східне партнерство» в рамках міжнародної технічної допомоги ЄС. На реалізацію проекту передбачено понад 5 млн євро.

Це вже шостий пункт спільного контролю на кордоні з Молдовою.

У ДФС також нагадали, що з 17.07.2017 спільний контроль запроваджено у пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ».