На Донеччині ліквідовано конвертцентр з обігом понад 300 мільйонів

0
1396

263355

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури виявили та припинили діяльність конвертаційного центру, послугами якого користувалися компанії Донецької та Київської областей. Про це повідомили у прес-службі Державної фіскальної служби України.

У рамках розслідування кримінального провадження було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги щодо переведення грошових коштів із безготівкової форми в готівку та незаконного формування податкового кредиту з ПДВ.

Для прикриття незаконної діяльності фігуранти створили (зареєстрували) та придбали корпоративні права 12 транзитних та фіктивних СГД. На рахунки підконтрольних фігурантам компаній реально діючі підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги). У подальшому ці кошти знімалися готівкою та разом із підробленими первинними документами передавались замовникам послуги конвертації (вигодонабувачам) за винятком 10-12 %, що слугували винагородою вказаній групі осіб.

Таким чином протягом 2017-2018 рр. було проконвертовано більше 300 млн. грн.

За результатами 6 обшуків, проведених за адресами проживання фігурантів, в офісних та складських приміщеннях «конверту» та його контрагентів вилучено 81,4 тис. доларів США та 48 тис. грн. (загальний еквівалент більше 2,2 млн. грн.), 17 печаток та документи з їх відбитками, чорнові записи, чекові книжки, документи бухгалтерського та податкового обліку та жорсткі диски. Слідчі дії тривають.