Через Чернігівську митницю намагались вивезти Псалтир 1893 року

0
862

5a461f43b71fb

55-річний громадянин Росії намагався вивезти раритетну книгу за межі України через автомобільний пункт пропуску. Про це повідомили у Чернігівській митниці ДФС.

Співробітники митниці виявили порушення під час проведення спільного з прикордонниками контролю. Автомобіль, в якому прямував вказаний громадянин, перетинав кордон по смузі «зеленого» коридору. Тобто, користуючись перевагами спрощеного порядку, громадянин намагався уникнути митного контролю.

«Псалтир знаходився у багажному відділенні транспортного засобу в картонній коробці поміж інших книжок, які не мають ознак старовини. Натомість Псалтир має явні ознаки історичної цінності – вік його налічує 124 роки. Книга розміром 25х19 см надрукована у видавництві Києво-Печерської Лаври старослов’янською мовою орієнтовно у 1893 році. Має механічні пошкодження», — йдеться в повідомленні прес-служби ДФС.

5a461f4fea6d4

preview1

Співробітники митниці склали протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України. Історико-культурну цінність та точний вік видання визначатимуть експерти.

«Генплан Таможни»

Фото: прес-служба ДФС