На Чернігівщині податківці викрили схему відмивання коштів на понад 196 млн грн

0
766

1747203

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС в Чернігівській області спільно з прокуратурою області у жовтні поточного року був ліквідований міжрегіональний конвертаційний центр, яким протягом 2017 року було проконвертовано більше 200 млн. грн. Про це повідомляють у прес-службі Державної фіскальної служби України.

«Під час проведених обшуків оперативники вилучили готівкові кошти у сумі 8 мільйонів 200 тисяч гривень, 5 мільйонів 521 тисячу 815 доларів США, 300 тисяч 500 євро, а також 6 кілограмів 610 грамів золота у зливках. Наразі тривають системні заходи з відпрацювання незаконної діяльності його учасників», — йдеться в повідомленні.

Під час документування діяльності конвертаційного центру був встановлений механізм незаконного збагачення одного з організаторів і активних діячів угрупування, жителя Чернігова. У рамках розслідування було встановлено, що він створив та організував діяльність ряду підконтрольних суб’єктів господарювання, які протягом 2014-2017 років нанесли збитки державі та ухилились від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств на загальну суму понад 187,7 млн гривень.

Фігурант певний час отримував необліковані надприбутки, що надходили від реалізації оптових партій продуктів харчування за готівкові кошти. При цьому декларував продаж вказаної продукції суб’єктам господарювання, які входили до складу транзитно-конвертаційних груп, які в подальшому формували схемний податковий кредит з ПДВ та валові витрати суб’єктам реального сектору економіки.

Грошові кошти легалізовувались фігурантом шляхом придбання на себе та близьких родичів нерухомості, автомобілів преміум-класу, дорогоцінних металів та валютних цінностей.

Загальна сума легалізованих коштів становить більше 196 млн. грн. За даним фактом до ЄРДР внесено відомості за ч. 3 ст. 209 КК України. Слідчі дії тривають.

«Генплан Таможни»