МВС. Хто на новенького?

0
687

Кого б ви хотіли бачити на посаді міністра внутрішніх справ та начальника Національної поліції? І чому?


Ігор Луценко, народний депутат України:

«Я, в принципі, сам би не відмовився від такої посади, але в цьому складі парламенту навряд чи буде підтримка у мене в залі.

Потрібна людина, яка, перш за все, надзвичайно поважає закон, тобто з високою правосвідомістю, розумінням якоїсь внутрішньої етичної спрямованості на виконання закону. А з іншого боку – з достатньо великою товстою шкурою, політичним імунітетом, щоб протриматися на цій надзвичайно непростій посаді і виконати ту місію, яку свого часу задав Майдан, а саме – це тотальне реформування цієї репресивної системи в якусь подобу людську державної служби».

Олег Кубах, журналіст:

«Я точно не хочу, щоб міністром залишався Аваков. За красивою ширмою нової патрульної поліції мало хто помічає, що він фактично створив свою кишенькову армію. Маю на увазі Нацгвардію, яка краще екіпована, ніж армія на передовій. Надані Великобританією БТРи «Саксон» та нову українську техніку не побачиш на Донбасі, зате їх було видно в Мукачевому…

Кого б хотів бачити на обох посадах? Навіть не можу сказати — не бачу жодної достойної кандидатури. Але головна проблема не в прізвищах. При перейменуванні міліції в поліцію система не змінилася. Як не називайся, а при таких зарплатах ти просто змушений шукати якихось «лівих» заробітків».

Анвар Деркач, журналіст:

«Це має бути політик, не схильний до авторитарних методів управління, коли знадобляться вольові рішення, це мають зробити заступники міністра. Цей політик повинен мати досвід спілкування з міліцією в якості об`єкта переслідувань, приміром, під час Революції гідності. Хоча, це не може бути головним критерієм. Наприклад, Луценко Юрій відверто розчарував на цій посаді».

Олександр Кравчук, громадський активіст:

«Як на мене, достойна кандидатура на посаду міністра МВС — адвокат-правозахисник Смалій Віктор. Чому? Прекрасний спеціаліст в галузі права з величезним особистим досвідом діяльності. За свою правозахисну діяльність переслідувався режимом Януковича.

На посаді начальника Національної поліції дуже органічно й головне, потрібно, для реформування силової структури, яка несе купу проблем, як ще з совка, так і з недавнього минулого, був би Микола Ляхович. Тому що Микола — людина, яка бачила систему зсередини, з іншої «сторони». Він офіційно визнаний світовою спільнотою політв’язень, доброволець полку МВС «Азов». Нині очолює відділ патріотичного виховання в Міністерстві молоді та спорту. Думаю, зможе зламати стару систему насилля й беззаконня в правоохоронних органах».

Тарас Жуковский, журналист:

«Геннадий Москаль — министр МВД. Он уже занимал ключевые должности в этом силовом органе и неплохо с ними справлялся. К тому же, я не припомню никаких крупных коррупционных скандалов, к которым он был причастен. Либо, если новое правительство будет настроено очень уж решительно (в чем я сомневаюсь — разве что премьером назначат Саакашвили), могут пригласить очередного реформатора-иностранца. Это тоже было бы хорошо.

По поводу полиции — я не против госпожи Деканоидзе. Пусть остается».

Євген Карась, активіст об`єднання націоналістів «С14»:

«Державне управління — командна справа. Посада міністра МВС у нас не лише політизована, а принципово політична. Міністерство має по всій країні мережу з сотень тисяч озброєних людей і секретних служб. Кому віддати і як цю армію в тилу? Де знайти людей з командою, навиками та принципами?

Міністром МВС поставив би якогось директора ІТ-компанії.

По-перше, ІТ-підприємництво і життя мусорського глиста, що висмоктує сили зі здорового тіла народу, базово відмінні. Підприємець створював продукт, а не грабував. Думав головою, а не шантажував чужу працю.

По-друге, українських програмістів мусора нині планомірно знищують. Обшуки, арешти, отжими. Мусора чудово пам`ятають, що саме ІТ-шники лишались одним з небагатьох цехів вільних людей, які сильно підтримали Майдан. Отже, підприємець з цієї сфери знає, що він представник нової епохи, який має знищити стару систему. Або буде знищений сам.

По-третє, ІТ-шники розбираються в сучасних технологіях. А цифрування — це те, що дозволить збільшувати прозорість контролю та звітності. І для апарату, і для народу. Покращить ефективність в цілому. Можна подумати -ах, ну як же, це ж відповідальна посада. Для сміливих та мужніх. Я думаю, хибно вважати мусорських генералів хоробрішими від тих, хто повстав, не маючи зброї проти ескадронів смерті та «беркутні». Певен, можна знайти доладню кандидатуру серед успішних організаторів ІТ-сектора. Останньої сфери, де українці ще передові у світі. Досить з нас афериста-бариги Авакова.

Ну, а якщо не погодяться ІТ-шники, то віддав би міністерство МВС собі. Благо, в ментовці вже є бронетехніка. Я би жив у Міністерстві, їздив на БТРі. Мене було би важко завалити. Ловити зрадників та агентуру Москви серед ментів я умію. Я в 2014-му році передав контр-розвідці розсекречену саме нашою групою ментовську шишку. Це удалось при повноваженнях інспектора міліції спецбатальйону. Маю багато добрих друзів серед журналістів. Мене важко було би одразу утопити в псевдо-скандалах. Отже, за пару місяців я би вичистив систему. А якщо б не потягнув прогресивне реформування — не біда, у нас однаково цим сектором керують із Заходу.

Зрештою, що там реформи — треба оновлювати особовий склад. Нічого тріпатися про старих професіоналів. Мусорня в більшості випадків бездарна і некваліфікована. Я рік був у системі МВС. Все бачив і все чув. Від ППС до спецслужби МВС. Де тисячі добровольців, які оформилися заради війни в систему МВС? Ви-тіс-не-ні. Добробати знищені. Керувати поставлені зручні мародери та самодури. Замазані міністри поставили замазаних командирів. Замазаним командирам не треба чесні фанатичні співробітники. Основне, що мав зробити міністр МВС — задіяти пасіонарних солдатів до заміни ментів. Натомість їх вигнали, лишивши сотні служб нелюстрованими. Оновили лише ППС — патрульну поліцію. За два роки. А готові були служити і працювати тисячі людей».

Владимир «Адольфыч» Нестеренко, писатель, сценарист:

«Любого лично мне знакомого человека, лучше всего из хороших знакомых или деловых партнеров. А еще лучше – родственника.

Это должен быть человек незапятнанной репутации, профессионал, с высоким интеллектом, проявивший себя в АТО. А также пусть это будет муж моей двоюродной сестры. О! Игоря Луценко! Один Луценко был, значит до пары. Жаль, он мне не родственник».

Онисія Колесникова, активістка громадського об`єднання С14:

«Це мають бути люди, які по-справжньому ненавидять ту прогнилу «правоохоронну» систему, яка в Україні є зараз. Люди, в яких є потужна мотивація її змінити.

Головою Нацполіції я би призначила когось з атестаційної комісії. Наприклад, Романа Сініцина або Ольгу Худецьку. І те, що вони ніколи не працювали в органах, для мене взагалі не аргумент. За кілька місяців участі в цій комісії ці люди надивилися і начулися такого, що хто-хто, а вони точно усвідомлюють масштаби прогнилості. До речі, деякі історії вони публікують у Фейсбуці під тегом #атестаційнібудні — аж зачитуюсь вечорами. Після всього побаченого і почутого вони точно мотивовані щось змінити, і це важливіше за будь-який досвід.

Непоганим міністром внутрішніх справ була б людина, яка особисто постраждала від ментовського свавілля. А таких у нас вистачає. От взяти хоча б Андрія Медведька, який півроку провів у СІЗО по сфабрикованій справі. І це не перший його досвід спілкування з міліцією. Кілька років тому опери з карного розшуку хотіли його покалічити біля власного будинку за активну громадську діяльність. І я переконана, та й він сам знає — на цьому репресії не закінчаться. Чим це не мотивація реформувати той гадюшник, ким зараз є МВС? Тим більше, що Андрій — доброволець АТО і громадський активіст з багаторічним досвідом. Він багато чого зробив на голому ентузіазмі, витрачаючи власний час і ресурси. Впевнена, якщо йому дати повноваження міністра, то він зможе досягти великих успіхів. Звісно, за умови, що всіх замів та керівників ГУ МВС у регіонах теж змінять».

Маруся Звіробій, командир добровольчого батальйону «Марусині Ведмеді» у складі 79-ї бригади ВДВ ЗСУ:

«На сьогодні треба терміново щось змінювати в політиці. Совкова система вже й майданівців або пожерла, або паралізувала. Договорняки або небажання заїдатися з вищим керівництвом роблять неефективною роботу малочисленої дози майданівських обранців Верховної Ради. Поки що лише Саакашвілі в політиці веде себе, як кіборг. Але там дуже багато піару, аж оскома на зубах. Може, воно так і треба, щоб наших популістів подвинути, не візьмусь судити.

Нам би до влади американців, та таких, що в себе були на політичних посадах. Щоб їм на голову не налазило, як можна так нещадно красти. В країні є всі ресурси, аби вивести її на передові економічні позиції. Розкуркуливши політичний криміналітет, легко закриється багато питань, особливо з боргами перед населенням. Або ж вищі посади мають зайняти українці з відверто європейськими чи американськими командами. Ейнштейн влучно висловився: «Не можна вирішити проблему на тому рівні, на якому її було створено» — це наш випадок. Ми понароджувались у совку й нічого, окрім нього, не бачили. Треба інше бачення, інший досвід. Нам потрібна допомога кадрів успішних країн».

Підготувала Олена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2016-01-27 14:01 2152