Між ДФС та Українською асоціацією тютюнових виробів «Укртютюн» підписано меморандум про співпрацю

0
1088

photo

В.о. Голови ДФС Мирослав Продан та генеральний директор Української асоціації виробників тютюнових виробів «Укртютюн» Валентина Хоменко підписали меморандум про співпрацю між ДФС та асоціацією.

Меморандумом визначені дії, спрямовані на протидію незаконній торгівлі і незаконному переміщенню тютюнових виробів та обладнання, а також вирішення інших питань, спрямованих на захист прав, свобод та законних інтересів фізичних осіб, суб’єктів господарювання, інтересів держави.

Документом, зокрема, передбачено співробітництво ДФС та Української асоціації виробників тютюнових виробів «Укртютюн» щодо:

—         обміну інформацією для оперативного та всебічного аналізу даних щодо рівня нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, торгових марок та каналів їх надходження;

—         запровадження посилених механізмів контролю за нелегальним обігом тютюнових виробів в Україні;

—         розробки та впровадження заходів, спрямованих на посилення контролю за запобіганням незаконному переміщенню тютюнових виробів за межі митної території України;

—         розробки та впровадження механізмів запобігання незаконному виробництву тютюнових виробів та контролю над обладнанням для промислового виробництва сигарет.

«Переконаний, що цей меморандум надасть нового імпульсу співпраці у напрямі протидії тіньовому ринку тютюну. У свою чергу ДФС сьогодні докладає значних зусиль для забезпечення митниці сучасними технічними засобами митного контролю, без яких сьогодні неможливо захистити кордон від перетину контрабандних цигарок», — зазначив Мирослав Продан.

Він також запропонував залучати до спільних заходів й інші правоохоронні органи для забезпечення всіх необхідних дій з унеможливлення переміщення через кордон контрабандних цигарок.

Представники Української асоціації тютюнових виробів «Укртютюн» також залучаються до заходів із знищення конфіскованих тютюнових виробів.

Зокрема, протягом січня – лютого 2018 року за їх участі було знищено 3265 пачок тютюнових виробів, які перебували на обліку як безхазяйні.

Представники ДФС та Української асоціації тютюнових виробів «Укртютюн» під час зустрічі висловили готовність до продовження співпраці і конструктивного діалогу, а також домовились про створення спільної робочої групи з вирішення проблемних питань та проведення регулярних зустрічей.

Довідково:

Протягом 2017 року працівниками податкової міліції з незаконного обігу вилучено 11,9 млн. пачок тютюнових виробів та 179,4 тонни тютюну на загальну суму 290,2 млн. гривень.

У січні – лютому 2018 року працівниками податкової міліції з незаконного обігу вилучено 2,2 млн. пачок тютюнових виробів та 8,9 тонн тютюну на загальну суму 69,4 млн. гривень.

Для вжиття заходів належного виконання територіальними органами ДФС вимог постанови КМУ від 25 серпня 1998 року № 1340 «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним» в частині повідомлення суб’єктів господарювання та асоціацій виробників та/або імпортерів тютюнових виробів про заплановане знищення тютюнових виробів, ДФС листом від 17.10.2017 зобов’язала територіальні ГУ ДФС безумовно дотримуватись п. 16 постанови КМУ № 1340 в частині обов’язкового інформування не пізніше ніж за п’ять робочих днів до дня знищення представника суб’єкта господарювання, який має ліцензію на виробництво тютюнових виробів, та представника асоціації виробників та/або імпортерів тютюнових виробів, письмово та/або електронною поштою, телефаксом, телефонограмою про дату, час і місце знищення.

Інформація про результати знищення щомісячно публікується на офіційному веб-порталі ДФС.

За матеріалами Державної фіскальної служби України