Митники виявили «незаконні ігри» з кодами при розмитненні на 207 млн грн

0
911

305_485d74521dc1834cb09f7b5c3f2f50a1

Завдяки ретельній аналітичній роботі співробітників Департаменту організації протидії митним правопорушенням ДФС було виявлено факт ухилення від сплати при митному оформленні в розмірі 207 млн. грн.

«До Миколаївського морського порту прибув танкер з Алжиру. Миколаївським митникам були представлені документи до митного оформлення», — розповіли у прес-службі ДФС.

«За документами до нашої держави на адресу одного з вітчизняних товариств ввозився товар «конденсат газовий природний», у кількості 17 245,7 мт та вартістю 188 млн. грн. Проте керівник українського товариства вирішив розмитнити товар у «вигідний» для нього спосіб, вказавши у декларації код УКТЗЕД для товару, за яким передбачено нульові ставки мита, відсутність оподаткування акцизним податком та знижений розмір ПДВ», — йдеться в повідомленні.

Проте у митників виникли підозри щодо задекларованого товару і його відправили  на експертизу до лабораторії. Висновки експертизи підтвердили підозру: «газовий конденсат» насправді виявився «нафтопродуктом (легким дистилятом)». Відповідно до таких висновків товар повинен був декларуватись за іншим кодом, а це, в свою чергу, вже й інші ставки мита, акцизний збір та сплата ПДВ.

Отже директор українського підприємства з метою зменшення розміру сплати митних платежів заявив неправдиві відомості про товар, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТЗЕД, що призвело до неправомірного звільнення від сплати ввізного мита, акцизного податку та зменшення розміру податку на додану вартість, що разом склало – 207 млн. грн.

Тож за такі «незаконні ігри» з кодами УКТЗЕД керівник отримав протокол про порушення митних правил за ст. 485 Митного кодексу України, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

«Генплан Таможни»