Волинські митники виявили фальсифіковані документи на понад 2,6 млн гривень

0
1416

f90da787f8c86708ab8ff207a6e16dcf-659x300

Під час розгляду декларації, поданої брокером на імпорт товару «вироби будівельні з пластмас», виявили фальсифікації з товаросупровідними документами на загальну суму більше 2,6 мільйонів гривень. Про це інформує Волинська митниця ДФС.

Імпортні товари, серед яких – рамки під розетки, електрична апаратура для комутації електричних кіл, кнопки дзвоників, побутові вимикачі, частини апаратури для контролю або розподілу електричного струму, комутаційні коробки, кабелі загальною вагою брутто 21,8 тони, згідно з представленими рахунками – фактурами, були закуплені київським підприємством в Республіці Панама. Вартість товару у поданому контракті зазначалася за курсом НБУ як 283,3 тисячі гривень.

З метою перевірки автентичності поданих до митного оформлення документів посадовими особами Волинської митниці ДФС було скеровано кілька запитів, в тому числі до митних органів Республіки Польща. Із відповіді польських колег стало відомо, що насправді ця партія пластмасових виробів походить із Турецької Республіки і її справжня вартість вища майже у десять разів – 2 мільйони 605 тисяч гривень.

За подання органу доходів і зборів документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника товару, а також неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товару, керівника київського підприємства притягнуть до адміністративної відповідальності за статтею 483 Митного Кодексу України. Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару з його конфіскацією.

Джерело