Митниці отримають сканери для контейнерів та вантажних автотранспортних засобів

0
1458

container scanner

Завдяки новітнім сканерам з’явиться можливість оперативно виявляти контрабандні товари, зброю, вибухові речовини та наркотики.

Державна фіскальна служба України оголосила два масштабні тендери на закупівлю скануючих систем стаціонарного типу для огляду вантажних автотранспортних засобів та контейнерів. П’ять митниць на заході і одна на сході України отримають нове обладнання загальною вартістю 508 320 000 грн. Сканери стаціонарного типу використовуються для сканування автомобілів (включаючи кабіну водія) і контейнерів. Апарат виявляє небезпечні і заборонені до перевезення предмети такі як вибухівка, наркотики, зброю та контрабанду.

«Щасливими» володарями сканерів стануть наступні пункти пропуску:
— «Гоптівка-Нехотєєвка» митного поста «Щербаківка» Харківської митниці ДФС
— «Краковець-Корчова» митного поста «Краковець» Львівської митниці ДФС
— «Рава-Руська — Хребенне» митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці ДФС
— «Ужгород — Вишнє-Німецьке» митного поста «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС
— «Чоп-Захонь» митного поста «Тиса» Закарпатської митниці ДФС
— «Ягодин-Дорогуск» митного поста «Ягодин» Волинської митниці ДФС

Нові сканери мають бути багатофункціональними та виконувати досить складні функції аналізу зображення. Основні вимоги до роботи зі зображеннями: режим органіка/не органіка, негативне зображення, чорно-біле зображення, сповіщення про високу щільність, посилення контурів зображення, функція високого проникнення, визначення Z-номера матеріалу, зворотне монохромне зображення.

В тендерах можуть брати участь навіть іноземні постачальники. Справа в тому, що в Україні не виробляють техніку з необхідними характеристиками.

Учасник торгів повинен мати сервісний центр в Україні, що здійснюватиме гарантійне обслуговування скануючих систем, а у разі їх технічної несправності зможе забезпечити відновлення роботи обладнання протягом шести годин з моменту його виходу з ладу.
Претендентами отримати «ласий» тендер були: ТОВ «Медінжиніринг», ТОВ «Фолгат», ТОВ «Смарт Діфенс», ТОВ «МКТ-комюнікейшн», ВВ ТОВ «ВАТЕК», Arempa International Ltd FZC, Corp Leidos та Nuctech Compamy Limited.

Замовник відхилив абсолютно всі пропозиції, вказуючи на різні причини, серед яких: невідповідність тендерним вимогам, відсутність перекладу на українську мову англійських сертифікатів та копій необхідних документів та ін.

Частина фінансів на придбання сканерів буде отримана в рамках Постанови Кабінету Міністрів України, завдяки якій 10% коштів від перевиконання плану направляються на розвиток інфраструктури митних постів.

На даний момент розгляд тендерних пропозицій призупинено на не визначений час.

«Таможня Сжемы.нет»

 

«Генплан Таможни»