Мітингарі у пункті пропуску Рава-Руська погрожують заблокувати більшість пунктів пропуску з Польщею

0
1369

297b411-f-14687660221363345490

Протестувальники, які нині перекрили під’їзд до кордону в Рава-Руській, погрожують продовжити акції протесту 10 січня. Вони та їхні однодумці з прикордонних територій кажуть, що можуть заблокувати більшість пунктів пропуску з Республікою Польща.

Основна вимога – скасування нових митних правил ввезення товарів в Україну. Йдеться про пункти пропуску в населених пунктах Ягодин (Волинська область), Краковець, Шегині а також Рава-Руська на Львівщині. Про це «Львівській газеті» розповів один з ініціаторів акції перекриття, Віктор Пехник.

За його словами, сьогодні протестувальники висунули дві вимоги. Перша – роз’яснити їм нові правила перетину кордону з товаром, друга – скасувати їх дію. На сьогодні акцію протесту завершили, люди розійшлися.

«Перша вимога вже не актуальна, ба нам роз’яснили правила, а друга – повернути старі норми, – актуальна» – розповів Віктор Пехник.

Нагадаємо, вчора близько 11.15 у Раві-Руській жителі перекрили в’їзд і виїзд у пункт пропуску. Протест пов’язаний із прийняттям нових митних правил.

Верховна Рада обмежила ввезення товарів у багажі для тих, хто часто перетинає кордон. Згідно зі змінами до Податкового кодексу, що набули чинності з 1 січня 2018 року, українці зможуть провозити товари загальною вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг за умови, що були відсутні в країні більш ніж 24 години і в’їжджають в Україну не частіше, ніж раз на 72 години. Якщо ж цих часових проміжків не дотримано – ввезти товари можна буде на суму до 50 євро.

При в’їзді в країну авіатранспортом обмеження становить 1000 євро.

Раніше безподатково товари вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг можна було ввозити раз на добу, не перебуваючи при цьому за кордоном щонайменше добу. Ця норма стає на заваді бізнесу так званих «човників».