Мітингарі у пункті пропуску Рава-Руська погрожують заблокувати більшість пунктів пропуску з Польщею

0
1156

297b411-f-14687660221363345490

Протестувальники, які нині перекрили під’їзд до кордону в Рава-Руській, погрожують продовжити акції протесту 10 січня. Вони та їхні однодумці з прикордонних територій кажуть, що можуть заблокувати більшість пунктів пропуску з Республікою Польща.

Основна вимога – скасування нових митних правил ввезення товарів в Україну. Йдеться про пункти пропуску в населених пунктах Ягодин (Волинська область), Краковець, Шегині а також Рава-Руська на Львівщині. Про це «Львівській газеті» розповів один з ініціаторів акції перекриття, Віктор Пехник.

За його словами, сьогодні протестувальники висунули дві вимоги. Перша – роз’яснити їм нові правила перетину кордону з товаром, друга – скасувати їх дію. На сьогодні акцію протесту завершили, люди розійшлися.

«Перша вимога вже не актуальна, ба нам роз’яснили правила, а друга – повернути старі норми, – актуальна» – розповів Віктор Пехник.

Нагадаємо, вчора близько 11.15 у Раві-Руській жителі перекрили в’їзд і виїзд у пункт пропуску. Протест пов’язаний із прийняттям нових митних правил.

Верховна Рада обмежила ввезення товарів у багажі для тих, хто часто перетинає кордон. Згідно зі змінами до Податкового кодексу, що набули чинності з 1 січня 2018 року, українці зможуть провозити товари загальною вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг за умови, що були відсутні в країні більш ніж 24 години і в’їжджають в Україну не частіше, ніж раз на 72 години. Якщо ж цих часових проміжків не дотримано – ввезти товари можна буде на суму до 50 євро.

При в’їзді в країну авіатранспортом обмеження становить 1000 євро.

Раніше безподатково товари вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг можна було ввозити раз на добу, не перебуваючи при цьому за кордоном щонайменше добу. Ця норма стає на заваді бізнесу так званих «човників».

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!