Мирослав Продан: Cистема блокування податкових накладних довела свою ефективність, тепер її намагаються дискредитувати

0
1565

_20prodan_20sfsofukraine_20facebook_id13937_650x410_650x410

З 1 липня 2017 року в повноцінному режимі запрацювала система моніторингу оцінки ризиків, що дає можливість призупинення реєстрації ризикових податкових накладних. Проте аналіз роботи системи показав, що є ряд суб’єктів господарювання, які все ще шукають можливості для блокування системи та її повного скасування, повідомляють у ДФС.

У прес-службі заявляють, що в інформаційному полі ведеться масова дискредитація роботи електронної процедури виявлення зловживань у системі ПДВ та загалом Державної фіскальної служби України.

«На сьогодні виявлено близько десятка компаній, які за короткий проміжок часу завантажували в систему фіктивні податкові накладні, маючи на меті «обвалити» роботу системи», — йдеться в повідомленні.

«За час роботи СМКОР такі «бізнесмени» намагалися зареєструвати десятки тисяч податкових накладних, щохвилини фіксувалися спроби реєстрації близько 500 накладних. Так, наприклад, один платник намагався зареєструвати 3566 податкових накладних на суму 7,4 млн. грн., другий – 1812 податкових накладних на суму 0,3 млн. грн., третій – 92 податкові накладні на суму 2431 грн. Однак вони були заблоковані системою. Акцентуємо увагу, що загальна кількість усіх заблокованих накладних складає близько 1%».

За словами в.о. Голови ДФС Мирослава Продана, система довела свою ефективність і тепер її намагаються дискредитувати.

«Кінцева мета — повністю скасувати автоматичне блокування накладних, щоб у нечесних на руку бізнесменів з’явилася можливість повернутися до старих схем, які дозволятимуть обходити податкове законодавство», – наголосив Мирослав Продан.

За його словами, система побудована таким чином, щоб реагувати, попереджаючи зловживання недобросовісних платників податків.

«Тобто мова йде не лише про потенційні порушення, а й про неможливість формування фіктивного податкового кредиту. Саме тому, «нечисті на руку» ділки спричиняють галас про недосконалість та неефективність системи», — пояснив він.

У відомстві пояснюють, що економічний ефект за період роботи в тестовому режимі (3 місяці) СМКОР – додаткові 7 млрд. грн. до державного бюджету.

Водночас, представники бізнесу, чиї податкові накладні було заблоковано, повинні підтвердити документально реальність проведених операцій. У такому разі податкові накладні будуть розблоковані.

ДФС рекомендує бізнесу подавати документацію на підтвердження в електронному вигляді для прискорення процедури розгляду заяви комісією.

«Зі свого боку Служба постійно працюватиме над удосконаленням системи, дослухаючись до всіх зауважень у рамках регулярних контактів з бізнесом», — наголошують у Державній фіскальній службі.

«Генплан Таможни»