Матвійчук Віталій Анатолійович – прокурор Сумської області? Чи хрещений батько нової мафії? Частина 2

0
1051

Нещодавно опублікована в ЗМІ стаття про зрощення мафії та правоохоронців у Сумській області викликала широкий суспільний резонанс та обурення серед громади регіону. Добре відомі в певних колах факти зацікавили багатьох небайдужих громадян, проте нажаль залишаються поза увагою вищого керівництва «перевертнів у погонах». Почуваючи цілковиту безкарність, прокурор Сумської області Віталій Матвійчук продовжує роботу з покращення власного матеріального становища, прикриваючи діяльність організованої злочинності.

Так, у жовтні мешканців області сколихнула новина про жахливу знахідку в лісі під Глуховом – людських кісток. Та найбільший резонанс викликав той факт, що ця знахідка більш ніж як місяць приховувалась працівниками глухівської поліції. Яка ж причина цьому?

За отриманими відомостями, місцевими мешканцями були знайдені рештки тіла колишнього голови обласного осередку партії «УДАР» С. Лихмана, якого було викрадено та вбито в 2014 році злочинним угрупуванням Сємєннікова С.В., (займаються контрабандою, грабежами та розбоями, квартирними крадіжками, рекетом підприємців). Зникнення С. Лихмана правоохоронці «безуспішно» розслідували останні 2 роки, а насправді не вчиняли для цього жодних дій, з відома прокурора області Матвійчука В.А. та за прямою вказівкою начальника слідчого управління ГУНП в Сумській області Григорова С.В. (який є другом дитинства Сємєннікова С.В.). Адже саме даною бандою частина отриманих від злочинів доходів передається Матвійчуку В.А. та Григорову С.В. в обмін на гарантії безпроблемного продовження своєї діяльності.

З метою фальсифікації матеріалів розслідування, справа про вказану знахідку передана до слідчого відділу прокуратури області, працівниками якого заплановано повідомити громаді про те, що за результатами проведених експертиз кістки виявились рештками часів Другої світової війни.

Варто відмітити, що розголос даних відомостей відбувся за втручання глухівського міського голови Мішеля Терещенка, який з часу свого обрання на цю посаду веде політичну боротьбу зі своїм опонентом – нардепом «мажоритарником» від Глухова, членом «Волі народу» Андрієм Деркачем. Саме за замовленням останнього, Матвійчук В.А. організував відкриття проти М. Терещенка кількох кримінальних справ. Розуміючи їх безперспективність, А. Деркач обрав шлях дискредитації міського голови та викликання у виборців невдоволення його діяльністю.

Зокрема, за проханням Деркача, Матвійчуком було організовано прибуття до Глухова двох вантажівок з вантажем нібито львівського сміття, які на в’їзді в місто зупинили працівники поліції. В подальшому відомості про це були поширені поліцією в ЗМІ та було привселюдно поставлено вимогу М.Терещенку пояснити як і чому даний вантаж опинився в місті.

Навесні 2016 року бандою Сємєннікова С.В. було також викрадено підприємця С. Бєлослюдцева – найбільшого імпортера текстильної продукції в Сумській області. Після численних катувань та відмови останнього від регулярної сплати кошів за «кришування», чоловіка було вбито, а тіло приховано.

Окрім активного гальмування кримінальної справи за цим фактом, Матвійчуком В.А. спільно з Григоровим С.В. організоване кримінальне переслідування бізнес-партнерів С. Бєлослюдцева та ряду очолюваних ними юридичних осіб (також відмовилися платити Сємєннікову С.В.), яким інкриміновано ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Кримінальне провадження з порушенням правил підслідності замість податківців розслідується слідчим управлінням ГУНП в Сумській області.

Матвійчуком В.А. продовжується кришування контрабанди.

Останнім часом під прикриттям правоохоронців було організовано схему контрабанди тютюнових виробів через Сумську митницю, які ввозяться з території Росії та в подальшому фурами відправляються до країн Європи від видом вантажів мінеральної вати.

Поряд з ввезенням контрабанди з сусідньої країни, у Білопільському районі під видом діяльності фабрики з виробництва макаронних виробів вже тривалий час функціонує цех з виготовлення контрафактної тютюнової продукції. Дані вироби також частково відправляються в країни Європи, а частково розповсюджуються в Сумській та сусідніх областях в роздрібній мережі. Частка від продажів щомісячно передається особисто прокурору області.

Так, нещодавно податківцями було вилучено велику партію товару цигарок з підробленими акцизними знаками, що реалізовувались через тютюнові кіоски в м. Шостка. Розпочате за цим фактом кримінальне провадження Матвійчуком В.А. було одразу передано до слідчого відділу прокуратури області, де зараз слідство всіма зусиллями гальмується та збираються матеріали з метою закриття справи.

29 жовтня 2016 року прикордонниками та працівниками СБУ на межі з державним кордоном у Краснопільському районі було затримано рефрижератор з 10 тоннами м’яса, яке членами угрупування Сємєннікова С.В. вивозилось до Росії. Невдовзі до місця затримання вантажу «на підмогу» прибуло близька 10-15 осіб кримінальної зовнішності, які вели себе зухвало та вимагали від правоохоронців відпустити машину, при цьому погрожували їм розправою та вихвалялись своєю безкарністю через прикриття їх дій з боку керівництва прокуратури.

Цього ж дня за вказівкою Матвійчука В.А. транспортний засіб з вантажем було негайно відпущено, а в Краснопільському районному суді досягнуто «домовленостей» про ненакладення на цього арешту.

З метою боротьби перш за все з контрабандою, яка на Сумщині набула вражаючих масштабів, керівництвом МВС на посаду начальника обласного управління поліції із захисту економіки було призначено людину з іншої області, яка не має жодних зв’язків у Сумах – М. Сича.

Побоюючись, що з нова людина почне втручатись в організовані схеми контрабанди, за вказівкою Матвійчука В.А. було проплачено протестну акцію, яка відбулась 11 листопада під стінами управління. Було вигадано лозунги про одіозність призначення та неприпустимість зайняття даною особою посади у Сумах.

«ОРД»

2016-11-16 10:34 1065