Маруся Звіробій: «Українці чекають, аби хтось прийшов і вирішив їхні проблеми»

0
1056

Чи не здається Вам дещо дивною реакція багатьох українців на візит віце-президента США Джозефа Байдена в Україну? Та й сама ситуація в цілому? Чому незалежною державою мають керувати ззовні? Хіба Джо Байден президент України? І чому українці радіють приїзду «ревізора»?

Маруся Звіробій, Командир добровольчого батальйону «Марусині Ведмеді» у складі 79-ї бригади ВДВ ЗСУ:

«Чому українці радіють приїзду американських ревізорів? Тому що не довіряють своїм. І тому що, як завжди, чекають аби хтось прийшов та вирішив їхні проблеми. Віри у власні сили, через затягування війни, стає все менше, а про віру у власних політиків годі й говорити, її не існує зараз. Як і раніше, все в нашій країні вирішує лише сила народу, яка зараз зовсім розпорошена.

Наприклад, спробу повернути Крим українці підтримали лише в Інтернеті, але на дії на місці було трохи татар і трохи добровольців… Невже ви вірите, що півострів, який переповнено важкою зброєю, військовою технікою російських військ втримає кілька сотень людей, які навіть невповноважені законом стріляти? Дієву блокаду можна було б продовжувати лише за умови, що мільйонний Майдан зібрався б у Херсонській області і разом ми змогли би вплинути на повернення півострова. Незначна підтримка в реальності надала можливість бізнесменам домовлятися між собою і ось, як результат, хана блокаді. А Інтернет тепер буде шукати винних, що, власне, теж недієво та нерезультативно.

Обговорювати приїзд Джо Байдена, це такий самий Інтернет-популізм, який не призводить до жодних наслідків та дає можливість маніпулювати нами й надалі. Такі реакції багатьох українців, як синдром пустого вічного обговорення теми «хто винний і що робити», мені дивними вже не здаються, це вже, мабуть, наша норма на сьогоднішній день. І це якраз той фільтр, який показує нам насправді ціну словосполученню «незалежна держава». То, насамперед, має бути незалежним народ. А якщо народ чекає, аби американці замість нас тут порядок навели, то хіба це незалежність? Маю надію, що це совкове мислення піде з часом у небуття і державу нарешті очолять наші діти, які виросли вільними і вже показали, очоливши Майдан, що здатні самі вирішувати свою долю».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2015-12-09 14:29 1639