Маруся Звіробій: «Той, хто поверне Україні Крим і Донбас — назавжди лишиться героєм наших наступних поколінь»

0
1222

Маруся Звіробій, командир добровольчого батальйону «Марусині Ведмеді» у складі 79-ї бригади ВДВ ЗСУ:

«Мінськ-2» закінчився. Зараз ми стоїмо перед вибором: або амністія для всіх сепаратистів і повернення окупованих територій на їх умовах і з особливим статусом, або ж — референдум про відділення окупованих територій і побудова нових кордонів України.

Який би варіант Ви обрали і чому? Чи є інші варіанти?

«Донбас і Крим належать Україні. Чи світова політика прийме це, чи проявить дипломатичну слабкість — означатиме наступне. Світовому суспільству треба вирішити чи воно є цивілізованим, де стосунки між державами визначаються повагою до кордонів один одного, або ж ми є середньовіччям з ординськими замашками і рейдерством глобалізованого рівня. Україна як центр Європи, своєю ситуацією ставить ребром це питання до світу. Дуже незручно визнавати свою неспроможність захистити один одного від країни-психа. Дуже незручно згадувати власні обов’язки Будапештського меморандуму, за яким США та Великобританія не мають права ігнорувати таке нахабне порушення нашого суверенітету з боку третього підписанта Росії.

Європа виявилася не готовою до справжньої війни з ризиком втратити й свої кордони. Здається, вона не готова була до цього й за часів Гітлера. А українці завжди вірні собі. Свою хату треба захищати зі зброєю в руках. Нам вже нема на кого оглядатися, за нами стоять боягузи, залежні від російського газу. Лише один неймовірний воїн Даля Грібаускайте з маленькою та гордою Литвою стоять поруч з нами. Вони пройшли наш шлях, мають свою Небесну сотню, самі змінились, аби не мати нічого спільного зі «старшим братом» і тому розуміють нас краще за інших.

Нам треба шукати порозуміння між собою всередині нашої країни, треба змінюватись, бути більш твердими та принциповими у відношенні до всього російського, від чого й ми є залежними найперше у своїх головах. Без національної гордості нам свого не відвоювати. Той, хто поверне Україні Крим і Донбас — той назавжди лишиться героєм наших наступних поколінь, а росіяни вже назавжди залишаться нашим активним чи пасивним, але завжди ворогом. Так я вчитиму своїх дітей, онуків і правнуків, це найменше, чим я можу віддячити хлопчикам, що загинули за свою Україну».

Записала Алена Ладнюк, ГЕНПЛАН

2016-01-19 11:55 1944