МАНІФЕСТ про недопустимість внесення змін до Конституції України в умовах воєнного стану

0
848

Норми та принципи міжнародного права, закріплені, зокрема, у Статуті ООН, Конвенції ООН про захист цивільного населення під час війни, Конвенції ООН про поліпшення долі поранених, хворих та осіб, які зазнали корабельної аварії, зі складу збройних сил на морі, Конвенції ООН про поліпшення долі поранених і хворих у діючих арміях, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими та визначення агресії, яке міститься у Резолюції 3314 (XXIX) Генеральної асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року дії Росії стосовно України визначаються як збройна агресія.

Цей висновок ліг в основу резолюцій Генеральної асамблеї ООН, ОБСЄ, Ради Європи, НАТО, та рішень низки урядів, зокрема, США, Канади, Австралії та країн ЄС, прийнятих у зв’язку з анексією Росією Криму та її військовою агресією на території Донецької та Луганської областей.

Визнання факту збройної агресії Росії як порушення фундаментальних норм міжнародного права у частині обов’язку забезпечення та збереження сталого миру визначає правомірність запроваджених проти Росії санкцій.

Відповідно до Закону України «Про оборону України» анексія Росією Криму та окупація частини території Донецької та Луганської областей однозначно є збройною агресією, що підтверджує наявність умов воєнного стану як об’єктивно існуючого, а не запровадженого через відповідну процедуру правового режиму, що є наслідком наявності умов воєнного стану.

Умови воєнного стану починається з моменту першого пострілу агресора та закінчується з укладанням угоди про мир, що набуває статусу міжнародної угоди.

Конституція України забороняє вносити до неї будь-які зміни в умовах воєнного стану, незважаючи на їх доцільність чи обґрунтованість.

Внесення змін до Конституції в умовах воєнного стану є актом колаборації та свідчитиме про фактичну капітуляцію України як суверенної держави українського народу.

Національний Рух України за мир та злагоду

2 червня 2016 року

2016-06-02 19:46 1845