Малый бизнес умоляет правительство не задавливать его окончательно

0
546

В Асоціації платників податків України (АППУ) наполягають на потребі врахування урядом позиції щодо «невідкладного внесення змін до чинного законодавства в частині зменшення податкового навантаження на доходи підприємців.

Як констатують в Асоціації, сьогодні підприємець ІІ групи сплачує за себе єдиний податок в розмірі 243,6 грн. та єдиний соцвнесок в сумі 422,65 грн.

При виплаті ж мінімальної зарплати для найманого працівника в розмірі 1218 грн підприємець сплачує також єдиний соцвнесок на доходи, виплачені працівнику, який (з урахуванням другого класу ризику) складає майже 500 грн на місяць.

Крім того, коли підприємець – платник єдиного податку виступає ще і як податковий агент, він повинен нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з виплачених доходів фізособам, а також військовий збір. При виплаті мінімальної зарплати ПДФО з доходу, нарахованому лише одному працівнику, складатиме 176,13 грн., а військовий збір — 18,27 гривні.

«У цьому випадку сплата до відповідних бюджетів та фондів складе близько 1360 грн на місяць. І стає зрозумілим, що така система не сприяє прозорому веденню бізнесу в державі та призводить до його руйнування», — вважають в АППУ.

В Асоціації наполягають на потребі врахування урядом позиції щодо «невідкладного внесення змін до чинного законодавства в частині зменшення податкового навантаження на доходи підприємців». «Тільки тоді можливо щось говорити про легалізацію заробітних плат і формування сприятливого бізнес-середовища», — зауважують в АППУ.

Як повідомляв ресурс Finbalance, свого часу в Міжнародній фінансовій корпорації зробили дослідження, відповідно до якого підприємства на загальній системі оподаткування в Україні, що мали річний дохід до 300 тис. грн., щороку витрачали на облік і сплату податків 8,2% від обороту.

При цьому за даними Державної регуляторної служби, середньостатистичному підприємцю третьої групи щороку облік і контроль обходиться у 45,49 тис грн.

2015-07-21 14:54 658