Люди Насірова: нетверезі водії та здирники?

0
1959

486347_100608750104852_541119504_n-700x525

Особливо цінні кадри податкової та митниці — це, мабуть, ті, хто полюбляє їздити п‘яним за кермом, підозрюється у хабарництві, нанесенні тілесних ушкоджень громадянам. Правда, інколи трапляються дива і увесь букет -«в одному флаконі» — в особі однієї людини. Ми ще не знаємо причин та наслідків нещодавніх обшуків ГПУ та СБУ в офісі рівненського обласного та міського управлінь ДФС, але ми знаємо багато про персону керівника власної безпеки ГУ ДФС у Рівненській області. Це представник молодого покоління – Тарасові Цибуліну щойно виповнилося 34 роки. Позаочі його називають «орлом» Насірова. Отже, про оновлене обличчя фіскалів розкажемо на прикладі «борця з корупцією» пана Цибуліна.

До переведення на посаду керівника власної безпеки ДФС у Рівненській області Тарас Цибулін яскраво відзначився в Луцьку, де він працював у податковій міліції. Доріс до начальника відділу податкової міліції Волині, і до кримінального провадження (№42013020000000023) за фактом вимагання хабаря, котре прокуратура Волинської області відкрила стосовно Цибуліна за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України. Фактично у даному кримінальному провадженні панові Цибуліну мали оголосити підозру. Однак, як подейкують поінформовані люди, за усною вказівкою керівництва прокуратури Волинської області, справу закрили. Після чого майже підозрюваний у корупції фіскал… перевівся на посаду начальника ОУ Міндоходів у Рівненській області. Але на Волині його добре запам‘ятали через купу скандалів та кримінальних справ.

с

Про те, що молодий та гарячий податковий міліціонер любить швидко їздити, але не завжди сідає тверезим за кермом, було добре відомо луцьким правоохоронцям. Приміром, ще у листопаді 2014 року Цибулін буквально заливши очі, на недешевій Тойоті Камрі протаранив електроопору. Постраждав не лише стовп, а й сам Цибулін та його юна пасажирка. Цей факт був зафіксований співробітниками ДАІ Луцького району (лист №2650 від 25.12.2014), а також підтверджується довідкою Луцької міської клінічної лікарні (№1976/2.8.14 від 24.12.2014), а ще – лікарняним листом непрацездатності (серія АП №100709 виданий 31.12.2014). До речі, про стан алкогольного сп’яніння там теж було написано. Але нічого – дівчину він залякав, а з керівництвом — домовився. І поки одні воювали на фронті з ворогом майже голі й босі, Цибулін у той самий час воював з підприємцями та з електроопорами на дорогих авто. Тверезий за кермом — майже як перший заступник прокурора Дніпропетровської області Роман Сосков.

Та найбільш кричущий випадок стався 6 липня 2015 року. Звичайний собі громадянин Володимир Свіргун випадково подряпав дорожезну машину дружини Цибуліна на виїзді з парковки. Ну буває, треба лиш викликати поліцію, зафіксувати подію та збитки, і подати до страхової запит на відшкодування. А винуватець потім відшкодує все страховій. Цілком цивілізована схема вже давно працює і в нас. Але стосується це лише цивілізованих людей, а не тих, хто «упіймав Бога за бороду» як от наш герой. Спочатку дружина Цибуліна накинулася на сестру Свіргуна, а коли примчав її чоловік, то почав бити і самого Свіргуна. Частково сестрі потерпілого це вдалося зафіксувати на відео.

У чому ж суть конфлікту, якщо за допомогою поліції та страхової можна (і треба було) все владнати? У тому, що замість півтори тисячі гривень за невеличку подряпину (як визначила страхова) Цибулін почав вимагати з бідолашного водія захмарні тисячі доларів! Що це як не здирництво?! Звісно, що він погрожував своїми погонами, зв’язками, а на боці Свіргуна були лише звичайні поліцейські.

аа1

Вражає ще одна зухвалість: своє авто вартістю майже мільйон (!) гривень  Цибулін не просто записав на дружину, вона ще й примудрилась задекларувала нову машину у рік, коли була у декреті. Але навіть якщо скласти всі офіційні заробітки подружжя за всю їхню нетривалу кар’єру, то й половини цієї суми не назбирається.

До речі, Цибулін потім у суді бідкався, що через травму у п’яній аварії, про яку ми згадали вище, він не міг бити Свіргуна ще й ногами…

аа2

Отже, кримінальне провадження проти Цибуліна було відкрито ще 2015 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 126 КК України. Але ж недаремно він вихвалявся зв’язками: прокуратура Волинської області неодноразово намагалася справу зам’яти. Щоразу Володимир Свіргун звертався до суду, провадження поновлювати, та прокуратура знову його закривала. До речі, замість одного реального свідка подій з боку Цибуліна почали з’являтися нові й нові і чомусь усі раніше засуджені за різні тяжкі злочини, багато з них – із підозріло новими паспортами…

аа3Ось воно – життя по-новому, та ми ще не розповіли про найцікавіше. Отже, проти людини є кілька кримінальних проваджень, серйозних звинувачень і що робить його керівництво? Правильно, позачергово підвищує його у званні до підполковника.

аа4

А перед цим — наказом №2705-о від 28.08.2015 підписаним особисто Романом Насіровим нашего «героя» призначають на посаду начальника відділу власної безпеки ГУ ДФС у Рівненській області. Хоча підрозділ внутрішньої безпеки ДФС України чудово знав весь «послужний список» Цибуліна.

У свою чергу той моментально віддячив київським покровителям, розпочавши репресії проти непокірних.

Цим кадровим рішенням Насіров та його команда красномовно продемонстрували суспільству той жест, який з машини новопризначеного начальника внутрішньої безпеки рівненської ДФС незабаром покажуть місцевій громаді.

аа5Ніни потерпілий Володимир Свіргун за допомогою адвокатів намагається вкотре через суд поновити кримінальне провадження проти видатного «борця корупцією» серед податківців та митників — Тараса Цибуліна…

Тим часом органи ГПУ та СБУ намагаються отримати від потерпілих заяви про корупцію рівненських митників… Але черг бажаючих розповісти про схеми та теми «під протокол» — не спостерігається. Схоже, і після усунення з посади Насірова люди не вірять, що з представниками цієї системи є можливість та сенс воювати за справедливість.

«Резонанс» буде стежити за подальшим розвитком подій.

Фото: журналістки Інни Білецької та Тараса Цибуліна з Facebook

Микола Кузьменко, для «Резонансу»

 

«Генплан Таможни»