Львівські митники запобігли незаконному вивезенню з України товарів подвійного використання

0
1406

263795

У пункті пропуску «Краковець – Корчова» (Львівська область) в напрямку виїзд з України смугою руху «червоний коридор» заїхав вантажний автомобіль з причепом під керуванням громадянина Республіки Польщі. Про це розповіли у прес-службі ДФС.

Як повідомляється, водій задекларував, що перевозить запчастини до тракторної техніки. Однак під час спільного огляду транспортного засобу митники та прикордонники в багажному відділенні виявили незаявлені за встановленою формою складові частини підвіски гусеничної техніки, а також 85 штук перископічних приладів денного спостереження до бронетехніки типу ТНПО-170А. Водій визнав незадекларований товар своєю власністю і зазначив, що цей товар переміщував з метою перепродажу на території Республіки Польщі.

У Державній фіскальній службі України, зокрема, нагадують, що, згідно зі ст. 257 Митного кодексу України, декларування здiйснюється шляхом заявлення за встановленою формою точних вiдомостей про товари, мету їх перемiщення через митний кордон України, а також вiдомостей, необхiдних для здiйснення їх митного контролю та митного оформлення.

У даному випадку водій не заявив за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість, тощо) про товари, які підлягають обов’язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, та не надав дозвільних документів на їх переміщення.

«За цим фактом складено протокол про порушення митних правил, передбачене статтею 472 Митного кодексу України. Справу скерують до суду», — зазначили у прес-службі ДФС.

«Генплан Таможни»