Львівські митники викрили схему «подрібнення партій товару»

0
754

2795_1473863003_41

Дев’ять громадян намагались ввезти в Україну понад 30 предметів побутової техніки з порушенням митних правил.

За повідомленням прес-служби ДФСУ, 24.02.2018 з Республіки Польщі смугою спрощеного контролю «зелений коридор» у зону митного контролю митного поста «Угринів» прибули два мікроавтобуси з пасажирами. Під час митного огляду в транспортних засобах було виявлено товари в обсязі, що перевищує неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, визначену умовами ввезення громадянами товарів на митну територію України відповідно до вимог Митного кодексу України та Податкового кодексу України.

«Зокрема, в автомобілі виявлено духовки, телевізори, монітори, принтер – загалом 33 предмети вартістю близько 60 тис. грн.», — йдеться в повідомленні відомства.

Виявити правопорушення вдалося завдяки автоматизованій системі аналізу та управління ризиками (АСАУР).

Система спрацювала, це означало, що в Україну пасажири автомобіля їхали повторно протягом 72 годин, і це стало підставою для проведення більш ретельного огляду автомобіля.

Отже, громадяни порушили встановлений порядок проходження митного контролю під час проїзду через «зелений коридор» та вчинили дії, спрямовані на переміщення товарів в обсязі, що перевищує неоподатковувану норму переміщення через митний кордон.

«За цими фактами щодо дев’яти громадян складено протоколи про порушення митних правил за ознаками, передбаченими ст.471 Митного кодексу України. Товари вилучено, справи скерують до суду», — розповіли у прес-службі ДФС України.

У відомстві зазначають, що упродовж останнього тижня це вже другий випадок, коли спрацювала АСАУР на предмет в’їзду в Україну пасажирів, які переміщувались повторно протягом 72 годин.

«Загалом у період з 19 по 25 лютого 2018 року працівники Львівської митниці ДФС склали 153 протоколи про порушення митних правил на суму понад 378,4 тис. грн. у 16 протоколах про порушення митних правил, вартість предметів правопорушення встановлюється», — повідомили у упрес-службі ДФС України.

«Генплан Таможни»