Ліквідовано міжнародну схему шахрайства та легалізації грошових коштів з використанням криптовалют

1
1297

1

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві спільно з працівниками управління карного розшуку ГУНП в м. Києві та слідчим управлінням ГУНП у Вінницькій області викрили міжрегіональну злочинну групу, члени якої незаконно заволодівали великими сумами коштів у ході легалізації грошових коштів з використанням криптовалют. Про це повідомляється у прес-службі ДФС.

Як розповів Перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан, у рамках розслідування кримінального провадження було встановлено групу осіб, які, шляхом обману та зловживання довірою, заволодівали чужими грошовими коштами в особливо великих розмірах, а також здійснювали легалізацію грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, під виглядом переведення різних криптовалют у готівку.

За його словами, учасники угруповання проводили вербування матеріально незабезпечених жителів Полтавської області та відправляли їх на роботу до Москви, де останні проживали в раніше знятому приміщенні та приймали вказівки від зловмисників щодо прийому готівки та розповсюдження біткоінів по території РФ, перевезення готівки замовникам. Таким чином вони здійснювали легалізацію різних криптовалют шляхом переводу в долари США або російські рублі. У подальшому отримані від зазначеної діяльності відсотки перенаправлялись в м. Полтаву, де кошти розподілялися між членами угруповання.

За результатами проведених обшуків було вилучено понад 14,2 млн. грн. у національній та іноземній валюті, комп’ютерну техніку, банківські картки, а також пістолет Stalker без документів.

Тривають слідчі дії.

«На законодавчому рівні використання криптовалют в Україні не врегульовано, — зазначив Сергій Білан. — Цим користуються учасники тіньового сектору, вибудовуючи схеми для легалізації і відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом. Але до яких би хитрощів вони не вдавалися, ми і надалі будемо припиняти злочинні дії, спрямовані на порушення податкового законодавства».

«Генплан Таможни»

1 КОММЕНТАРИЙ

Ваш комментарий

Please enter your name here
Please enter your comment!