Корупція стояла і аплодувала віце-президенту. Або велика українська невизначеність

0
878

Олександр Куліковський, в.о. голови ГО «Всеукраїнська Люстрація»

«Приїзд віце-президента Сполучених Штатів Джо Байдена в Україну та його виступ у парламенті окреслив кілька меседжів для нас. Перше – це зовнішня агресія Росії, окупація Криму та війна на сході. Інше – це корупція в державі, яка стала нахабнішою за часів Порошенка-Яценюка, ніж була при Януковичі.

За кілька днів до приїзду «ревізора» в країні відбулося кілька знакових подій: і скандал з нардепом від «Народного Фронту» Мартиненком, і призначення нашвидкоруч антикорупційного прокурора Холодницького та антикорупційний форум Саакашвілі в Одесі, на якому звинувачено Кабмін у мільярдних розкраданнях. Все це є нічим іншим як забілювання «державного фасаду», а не реальна боротьба з корупцією, проведення реформ чи вирішення ситуації на сході України. Різні групи впливу навипередки імітували зміну ситуації в країні на краще, але все і нині там…

Звичайно, є те, що красиво говорив віце-президент офіційно на телекамери, і є інше – кулуарне.

Це було останнє попередження від світової спільноти до України. Ми не робимо жодних висновків з власної історії, ані після «Помаранчевої Революції», ані після «Революції Гідності», стаємо на ті ж «граблі невизначеності», а саме тому, що окрім ілюзій, примар, ми не знаємо, що нам треба, чого ми хочемо. Світ втомився за нас вирішувати наші проблеми, Світ оцінює нас через призму тієї влади, яку ми обираємо, результат цього вибору відчутний для кожного…

Америка та Світ практично втратили довіру до нас, але їм не потрібне поглиблення «війни» між президентом та прем’єром, у вигляді відставки Яценюка, з подальшими перевиборами в парламенті, що потягне за собою нову ескалацію конфлікту на сході, але й глобально підтримувати нас вони не можуть і вже й не хочуть, тому що не розуміють з ким ще в Україні можна вести розмову.

«Момент незворотності» в Україні вже пройдено.

За два роки: реформи — відсутні, люстрація – фейкова, корупція — тотальна, суди – «печерські», економіка – тіньова… Байден дав чітко зрозуміти всім нам і владі, що ці проблеми вони вирішувати за нас не будуть, це маємо робити ми самі.

«Віце-президент закликав боротися з корупцією – корупція стояла і аплодувала віце-президенту»…

Тепер про схід та Крим.

В російсько-українській війні воювати за нас світ не буде. Якщо в Україні немає політичної волі відстоювати свою незалежність, свою цілісність на зразок Турції, Ізраїлю, то ми матимемо федералізації та особливі статуси, спочатку на Донбасі, а далі по всій країні. А це прояв слабкості, Світ поважає сильних.

Українці радіють приїзду «ревізора» з надією на вирішення своїх проблем, але це все совкова ментальність несформованої нації, а отже все ще попереду…»

2015-12-11 10:01 831